Zabytkowy spichlerz zmienił się w stanicę turystyczną

  • 27.12.2018, 11:09 (aktualizacja 27.12.2018, 11:29)
  • Wioletta Zarębska
tar-2018-12-27-brencon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Brniu (gm. Olesno, powiat dąbrowski) w Zespole Dworsko-Parkowym powstała stanica turystyczna. To wszystko dzięki staraniom władz powiatu i przy wsparciu Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Na stanice zaadaptowano zabytkowy spichlerz. To miejsce w pełni przystosowano w taki sposób by turysta mógł odpocząć i nabrać sił na dalsze zwiedzanie regionu.

Wraz z remontem budynku wybudowano parkingi i drogę dojazdową. Wszystko po to by kolejne miejsce na mapie turystycznej subregionu tarnowskiego stawało się bardziej atrakcyjne dla zwiedzających.

Warto dodać, że projekt dofinansowano ze środków RPO Województwa Małopolskiego w ramach zadania "Wzrost atrakcyjności turystycznej subregionu tarnowskiego Etap II".  Liderem projektu jest Tarnowska Organizacja Turystyczna, a partnerami Samorządy z terenu subregionu tarnowskiego (powiat brzeski, dąbrowski, tarnowski i miasto Tarnów).

Przypominamy, że materiał jak i projekty te współfinansowane są ze środków Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Projekty realizowane są w ramach 6 Osi priorytetowej Dziedzictwo regionalne, Działanie 6.3 Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu, poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionu - SPR.

W ramach realizowanych projektów: "Wzrost atrakcyjności turystycznej subregionu tarnowskiego Etap I" i "Wzrost atrakcyjności turystycznej subregionu tarnowskiego Etap II" powstać ma w sumie 20 inwestycji o łącznej wartości 13 milionów złotych.

Szczegółowe informacje na temat projektów znaleźć można na stronie internetowej Tarnowskiej Organizacji Turystycznej www.lot.tarnow.pl

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 04.01.2019, 10:33
"Wybudowano drogę dojazdową" a przy okazji została totalnie rozjechana droga którą jeżdżą mieszkańcy Brnia .W Brniu oprócz turystów są mieszkańcy ,którzy muszą dojechać do swoich mieszkań.

Pozostałe