Wigilia dla starszych, samotnych i niepełnosprawnych w Szczurowej

  • 22.12.2018, 17:03
  • Mariola Wadas
tar-2018-12-22_szczurowa_wigilia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Osoby starsze, samotne i niepełnosprawne mogły wspólnie świętować Wigilię w gminie Szczurowa. Podczas spotkania było kolędowanie, łamanie się opłatkiem i wzajemne życzenia bożonarodzeniowe. Wydarzenie rozpoczęto mszą św, którą odprawiono w intencji przybyłych gości. Później wszyscy zgromadzili się w gminnym ośrodku kultury.

Wigilia została zorganizowana przez radę gminy, wójta, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Jak się okazuje dla wielu przybyłych te spotkania są niezwykle ważne, u innych powodują wzruszenia. 
Wigilia dla samotnych w gminie Szczurowa organizowana jest co roku od 33 lat. dla lokalnej społeczności takie spotkania stały się już tradycją. w tym roku przy wspólnym stole zasiadło 60 osób. 

 

Mariola Wadas

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe