Śmiertelny wypadek na pasach w Brzozówce

  • 19.12.2018, 10:59 (aktualizacja 19.12.2018, 11:10)
  • Zbigniew Filar
tar-2018-12-18-wypadek-brzozowka_conwert.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tragicznie zakończyło się potrącenie kobiety przez samochód ciężarowy w Brzozówce, do którego doszło dzisiejszego poranka. Według wstępnych ustaleń policji w momencie potrącenia, kobieta znajdowała się na pasach.

Pas drogi w kierunku Tarnowa był wyłączony z ruchu przez blisko 3 godziny, w tym czasie służby wykonywały swoje czynności jak również funkcjonariusze policji zabezpieczali ślady i dokumentację zdarzenia. W tym czasie przejazd drogą odbywał się wahadłowo.

Trwają ustalenia i przesłuchania świadków zdarzenia. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem tarnowskiej prokuratury. Kierowca TiRa był trzeźwy.

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Steve
Steve 28.12.2018, 20:13
Droga Ago ,ja mam w d.... kto jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpiecznego przejscia po pasach przez droge ( ulice) i kto za to zaplaci
czy to bedzie Urzad Gminy ,Miasta,Krakow .Warszawa.p.Tusk , prezydent Trump, Bp.Rzymu Franciszek , ile ludzi potraconych na pasach musi jeszcze umrzec ,jest tyle sposobow zeby to zmienic (swiatla ,progi spowalniajace, znaki ograniczajace szybkosc ,przejscie nad droga) jadac Tirem ktory wazy 45 ton nic nie da jak ja wezme noge z gazu, ja musze wiedziec wczesniej czy jest ktos na pasach zeby bezpiecznie wyhamowac (mgla,deszcz.snieg,lod,slonce swiecace w oczy) to wszysto nie pomaga w bezpiecznym poruszaniu sie na drodze, ile jest tak ze stoja obok przejscia i rozmawiaja i co ja mam zrobic ( hamowac czy jechac dalej )?? a ile jest takich przejsc na odcinku np.1000 km. Pozdrawiam Szczesliwego Nowego Roku!!!!
aga
aga 22.12.2018, 17:16
Ja wam powiem tyle jesli to jest droga krajowa .....!!!!!!!!!!!! co ma do tego wójt haloooo ??????????? to instancje wyszsze Kraków itd. decyduje Tarnów jesli nie ma zgody to co włeb ma se szczelic ............!!!!!!!!!!! po 2 w Lisiej tez nie ma swiateł a dzieci chodza noj co ???????? poprostu noga z gazu pozdrawiam wszystkich !!!!!!!!!!!!! Wesołych Swiat !!!!!!!!!!!!!! choc dla tej rodziny kobiety nie takie łatwe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iwo
Iwo 26.12.2018, 21:25
Racja, ale żeby połączyć Obwodnice lisiej góry z drogą krajową to kolega Pan Sz... wiedział gdzie ma uderzyć do Krakowa żeby załatwić papiery, to takich blachych spraw nie załatwia? No nie bo nie maja w tym żadnego interesu.
Steve
Steve 20.12.2018, 20:37
Jaki ma problem Urzad Gminy zeby instalowac zolte migajace swiatla np.100 m. przed przejsciem z tabliczka pod spodem PIESZY NA PASACH ,natomiast pieszy uruchamia swiatla przyciskiem przed wejsciem na pasy(przycisk zainstalowany na slupie) WAKE UP PEOPLE use brain!!!!!!!!!
Kinga
Kinga 20.12.2018, 09:44
Władze muszą zadbać o dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych. Nawet w mieście w niektórych miejscach piesi ubrani w ciemne kurtki są mało widoczni a co dopiero poza miastem gdzie drogi albo słabo albo w ogóle nie oświetlone. światła samochodów z naprzeciwka oślepiają kierowcę bo są źle ustawione- kolejny problem do weryfikacji przez policję. Ludzie giną! Trzeba działać!!
Kierowca
Kierowca 20.12.2018, 09:25
W Brzozówce, tylko na tym drugim przejściu dla pieszych zatrzymałam się by przepuścić pieszą. Nagle spojrzałam w lusterko wsteczne i zobaczyłam zbliżający się ze znaczną prędkością autobus który zaczął hamować bardzo późno. Dobrze,że piesza zauważyła to i nie weszła na przejście, dzięki temu ja mogłam wjechać na przejście i na pobocze. Inaczej autobus mógłby mnie wepchnąć na pieszą.
Iwona
Iwona 19.12.2018, 19:11
Ruch jest bardzo duży ale większy jest w Lisiej Górze w stronę Mielca, dlatego władze gminy zajmują się tamtym tematem. Budowa obwodnicy odciąży Lisią Górę i wpuści dodatkowy ruch na Brzozówce, bo tu to wogóle ruchu nie ma!!!! Kpina ludzie giną, masę wypadków i Wójt rozkłada ręce? Nie chce tego komentować naprawde trzeba być kolegą kolegi to wtedy ktoś ruszy dupsko do odpowiedniej Instytucji, a niechby zostało chociaż dobrze doświetlone to już dużo!
pk
pk 19.12.2018, 19:24
wypadek był rano nie po ciemku
Aaa
Aaa 19.12.2018, 18:40
Przejezdzalem w tym czasie, potracenie bylo na pasach przez tira z dosc mocna predkoscia- cialo odrzucone na jakies 15 metrow... Typowa nieuwaga niech spoczywa w pokoju
Aaa
Aaa 19.12.2018, 18:35
Przejezdzalem w tym czasie, potracenie bylo na pasach przez tira z dosc mocna predkoscia- cialo odrzucone na jakies 15 metrow... Typowa nieuwaga niech spoczywa w pokoju
Piotr
Piotr 19.12.2018, 18:07
pieszy wchodząc na pasy (jezdnię ) ma zobaczyć czy droga jest pusta czy auto zwalnia do przejścia , wchodzą nawet nie patrząc
Ona
Ona 19.12.2018, 22:35
To kierowca ma zachować ostrożność przy podjeżdżaniu do przejścia i USTPIC PIERSZEÑSTWO pieszemu !!!!!!
Może pan poczyta przepisy i więcej nie wsiada za kierownicę z takim przekonaniem. " Droga ma być pusta" ???? na takiej ruchliwej drodze????? Chyba w nocy !!!
Akuku
Akuku 20.12.2018, 20:05
Włącz mózg nikt nie jest w stanie zachamiwac w miejscu. Kierowca ma zachować ostrożność a pieszy to już nie? Przecież to on ryzykuje życiem dopuki ludzie będą myśleć jak Ty, to niestety będą ginąć.
drake212
drake212 19.12.2018, 23:01
to tir wazy 30 ton a nie kobieta na pasach wychamij tira na 30 m
On
On 19.12.2018, 23:51
To patrz gnido czy jest człowiek na pasach ,!!!!!
:(
:( 19.12.2018, 22:14
Jest dużo takich przypadków ale w tym konkretnym było prawdopodobnie tak że piesza już schodziła z przejścia więc nie ma mowy o wtargnięciu!!
Kierowcą „Tirów” zawsze się spieszy dla nich jest ważny tylko czas nic innego oczywiście są wyjątki ale niestety jest ich mało. Jest bardzo duży ruch nie można wyjechać, przejść na drugą stronę jezdni ale władze naszej gminy będą robić obwodnice Lisiej Góry w stronę Mielca a nie przepraszam rondo przy stacji ORLEN by zrobić im wjazd z każdej strony, obwodnica przy okazji ! Obwodnica powinna być robiona od węzła autostradowego by ominąć Brzozówkę i Lisią Górę w stronę Mielca i Dąbrowy Tarnowskiej. Niestety ominęło by wtedy stację Orlen i tu jest problem !
Niestety mieszkańcy brzozówki nic się nie zmieni a ruch na tej drodze będzie coraz większy.
Są rzeczy ważne i ważniejsze niestety bezpieczeństwo w tym przypadku jest mało istotne.
M
M 19.12.2018, 22:43
Świetny komentarz, ktoś za to bierze niezłą kasę, a bezpieczeństwo mieszkańców Brzozówki ma w ***
Qqq
Qqq 19.12.2018, 20:54
Czyrah uwaznie kobieta byla juz na pasach nie weszla pod auto
Iwona
Iwona 19.12.2018, 19:17
Ale to nie znaczy ze kierowca ma nie uważać, nie raz zatrzymuje się na pasach żeby ktoś mógł spokojnie przejść a z naprzeciwka jeden drugi trzeci nie zatrzyma się może się uda ze czwarty się zatrzyma:/
Marta
Marta 19.12.2018, 15:20
Moje dziecko zostało potrącone na tych pasach rok temu przez autobus, cudem uniknęlo śmierci, auta pędzą tą drogą nie zważając na pieszych dokąd tak będzie!!!!!!! Wójt rozkłada ręce bo to droga krajowa ile jeszcze musi osób tam zginąć ???????
Tttt
Tttt 19.12.2018, 13:37
Zadnych pasow tam niebylo nawet chodnika ani scieszki rowerowej niema i doprosic sie niemozna Wojtek gminy Lisia Góra
Motyl
Motyl 19.12.2018, 13:52
jak zadnych PASÓW NIE MA ???SĄ
Matka trojga dzieci
Matka trojga dzieci 19.12.2018, 13:02
Wiosną tego roku też na przejściu dla pieszych na tej drodze w okolicy kapliczki udało się rozpędzonemu kierowcy, który jechał w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej zahamować i dlatego żyję. Każdy z mieszkańców Brzozówki potwierdzi, że dostać się na drugą stronę jezdni lub wyjechać np. z ul. Tarnowskiej graniczy z cudem. Na tych przejściach powinna być sygnalizacja - dzieci idą do szkoły, do autobusu na ul. Wisniową (rodzice, którzy mogą w trosce o życie pociech odwożą je i przywożą mimo małej odległości szkoły od domu).

Pozostałe