Andrzej Mróz: Będą dopłaty do cen kanalizacji

  • 11.12.2018, 10:30 (aktualizacja 11.12.2018, 17:44)
  • Zbigniew Filar
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wójt gminy Wierzchosławice gościem programu "Raport regionu"

Nowy wójt mówił o inwestycjach jakie czekają gminę oraz zmianach jakie będą wdrażane aby przyspieszyć możliwości organizacyjne urzędu.

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wyborca
Wyborca 02.04.2019, 00:10
Zamiast obniżki cen wody i ścieków etaty dla strażaków
mieszkaniec
mieszkaniec 27.12.2018, 16:15
dopłaty do wody i kanalizacji po 20gr do m3 będą panie wójcie, no i obwodnica wierzchosławic !
radość wójta widać z powodu 5-letniej kadencji!
sfr
sfr 12.12.2018, 00:47
Zacznij Pan myśleć, Panie Wójcie. Spółka Wodociągi została utworzona w złych zamiarach, jak to za czasów PO bywało, bo ktoś się miał zamiar na niej uwłaszczyć. Że chrapkę na wodociągi i kanalizację mieli, to nic w tym dziwnego, w końcu inwestycja dochodowa, warta ponad 50 mln , możliwa do przejęcia za marny grosz. Czas również sprzyjający, bo rządziła PO. Samo utworzenie spółki przyniosło wzrost kosztów jej utrzymania, bo spółka musi płacić gminie ponad milion zł podatku. Początkowo gmina dopłacała z tych pieniędzy do cen wody i kanalizacji, ale tylko do czasu, dopóki tego podatku nie "przepieprzyli". Część majątku spółki to wpłaty (wymuszone!) mieszkańców na budowę tej inwestycji. O tym, pożal się Boże, "włodarze" gminy nie chcą pamiętać. Teraz nie pozostaje nic innego, jak likwidacja spółki i przywrócenie jej gminie w formie zakładu. Koszty spółki zmniejszą się o kwotę podatku, co będzie miało niebagatelny wpływ na zmniejszenie opłat wodnokanalizacyjnych. Zmniejszy się też koszt utrzymania administracji spółki. Wpłaty mieszkańców można i trzeba sukcesywnie zwracać, stopniowo odliczając od rachunków comiesięcznych, żeby gmina mogła zrzucić z siebie pięto oszusta własnych mieszkańców. Tego wymaga zdrowy rozsądek i elementarna przyzwoitość. (sfr)
mdr
mdr 13.12.2018, 00:40
sfr ip twoje jest przy rondzie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 11.12.2018, 22:25
Następny który obiecał obniżyć cenę wody i ścieków w kampanii ? Nagle nie ma środków ?

Pozostałe