Mała kuchenka mikrofalowa wlnostojąca – najnowsze funkcjonalności

  • 06.12.2018, 15:05 (aktualizacja 06.12.2018, 15:12)
  • ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Mała kuchenka mikrofalowa wlnostojąca – najnowsze funkcjonalności
Mikrofale mają wiele funkcji od podstawowych modeli, które po prostu rozmrażają i podgrzewają jedzenie do taki, które mają większą liczbę funkcji w swoim menu. Dzisiejsze modele łączą mikrofalówkę z grillem lub grillem i piekarnikiem. Wiele ma wbudowane funkcje dostosowane do wybranych potraw czy konsystencji półproduktów spożywczych, a niektóre nawet robią takie rzeczy jak gotowanie na parze. Wybór odpowiedniego sprzętu zależy od tego, czy zależy Ci na podstawowych funkcjonalnościach, czy rozbudowanym menu swojej mikrofali.

Trendy technologiczne – grill i podgrzewania w jednym

Istnieją dwa aktualne trendy, na które należy zwrócić uwagę. Po pierwsze, ogrzewanie jedzenia z wielu stron. Funkcja grilla przygotowuje jedzenie ogrzewając je od góry, przy czym dodatkowa funkcja nagrzewania kierowana jest na talerz od dołu. Dzięki takiej funkcjonalności, jedzenie jest w jednym momencie ogrzewane z każdej strony. Przygotowanie potrawy w mikrofali z podwójną funkcją grzania i grillowania, oszczędza dużo czasu i energii elektrycznej. Opisana funkcjonalność zapewnia równomierne rozłożenie mocy, dzięki temu potrawy nie będą spieczone z jednej strony i zimne po drugiej.

 

Trendy technologiczne – płaskie naczynia do gotowania w mikrofali

Drugi duży trend dotyczy płaskich konstrukcji naczyń zamiast głębokich naczyń, wykonanych z grubego materiału, słabo przewodzącego ciepło. Podstawowe modele kuchenek mikrofalowych mają w swoim zestawie okrągły talerz z grubego szkła, który jest odporny na wysokie temperatury. Wytrzymuje także zmiany temperatur jedzenia. Zwykle na obrotowy talerz przewidziana jest też tacka, która przewodzi ciepło w mniejszym stopniu niż pojedyncze naczynie. Stosowanie obu rozwiązań – jak polecają producenci sprawia, że czas przygotowywania potrawy znacznie się wydłuża. W nowoczesnych modelach kuchenek mikrofalowych przewidziano zastosowanie jednego talerza/ naczynia, na którym bezpośrednio można położyć produkt spożywczy, który chcemy rozmrozić, czy podgrzać. Taki zabieg oszczędza czas podgrzewania potrawy a tym samym urządzenie staje się bardziej ekonomiczne dla właściciela.

 

Moc mikrofali – ekonomiczna, czy najwyższa?

Nie ma minimalnej (lub maksymalnej) mocy, której należy szukać. Warto jednak pamiętać, że więcej watów w sprzęcie AGD przełoży się na szybsze gotowanie. Najlepiej podczas poszukiwań wypatrywać sprzętów, które mają ok 900W lub więcej. Dzięki takiemu podejściu oszczędzisz swój czas, bo potrawy będą przygotowywały się szybciej, a kuchenka mikrofalowa nie będzie uruchomiona przez większość czasu. Dużo propozycji znajdziesz na stronie sklepu (https://www.neo24.pl/duzeagd/kuchenkimikrofalowe.html)

 

Pojemność kuchenki mikrofalowej

 

Każda kuchenka mikrofalowa o pojemności poniżej 20 litrów wydaje się ciasna. Natomiast są osoby, które dysponują miejscem wyłącznie na mniejszą kuchenkę mikrofalową i jest to rozwiązanie doskonałe dla nich. Mniejsze kuchenki mikrofalowe niczym nie różnią się od tych średnio i wielko gabarytowych. Zwykle ich moc jest na tym samym poziomie, a wbudowane funkcjonalności zależą od zakupionego modelu i producenta.

 

Design w kuchenkach mikrofalowych

Na rynku często można spotkać kuchenki mikrofalowe w różnych kolorach. Kiedyś, wyłącznie szukaliśmy lodówki w pastelowych barwach, teraz zainteresowaniem cieszą się także wolnostojące kuchenki mikrofalowe. Popularne stają się czarne kuchenki mikrofalowe, które można znaleźć zarówno w czarnym macie, jaki i czarnym błyszczącym lakierze. Dużo modeli znajdziesz na stronie internetowej (https://www.neo24.pl/duzeagd/kuchenkimikrofalowe/kuchenkimikrofaloweczarne.html).

 

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrew
Andrew 29.11.2020, 22:20
Fajny artykuł, tylko fajnie byłoby się odwołać do konkretnych modeli tak jak jest np. tutaj https://kuchenki-mikrofalowe.p…

Pozostałe