Podłączą Pogórską Wolę do kanalizacji. Właśnie podpisano umowę na budowę sieci

  • 29.11.2018, 18:04 (aktualizacja 19.12.2018, 08:50)
  • Wioletta Zarębska
pogorska_wola_kanalizacja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pogórska Wola a dokładnie przysiółek Wielkie Pole już niedługo doczeka się kanalizacji. Właśnie podpisano umowę, która gwarantuje budowę ponad 20 km takiej sieci. Wraz z kanalizacją zostanie wykonana też niezbędna infrastruktura.

Wraz z budową kanalizacji powstaną tłocznie ścieków, studzienki kanalizacyjne oraz około 3 km przyłączy. Dzięki tej inwestycji dostęp do kanalizacji zyska 180 gospodarstw, czyli około 1000 mieszkańców. 

Prace nad powstaniem sieci kanalizacyjnej w tej części gminy mają zakończyć się we wrześniu 2020 roku. 

Koszt budowy tego odcinka sieci kanalizacyjnej to koszt ponad 11 mln zł. Gmina pozyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko  w kwocie ponad 5,8 mln. zł.
 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotrek
Piotrek 30.11.2018, 11:05
A gdzie wodociagi w scislym centrum ich brakuje.???

Pozostałe