Nowi radni Rady Miejskiej w Tarnowie, sprawdź kto uzyskał mandat

  • 22.10.2018, 14:44 (aktualizacja 22.10.2018, 14:59)
  • Zbigniew Filar
Nowi radni Rady Miejskiej w Tarnowie, sprawdź kto uzyskał mandat
W drugiej turze wyborów prezydenckich w Tarnowie Roman Ciepiela i Kazimierz Koprowski

W przeprowadzonych wyborach samorządowych w dniu 21.10.2018 r., w Tarnowie o fotel Prezydenta ubiegało się 5 kandydatów. 

Najwięcej głosów zdobył  obecny prezydent Roman Ciepiela zgłoszony przez Koalicję Obywatelską uzyskując 18496 głosów, drugi z PiS Kazimierz Koprowski z wynikiem 14532 głosy, trzecią lokatę uzyskał Tomasz Olszówka z bezpartyjnego komitetu wyborczego Nasze Miasto Tarnów w liczbie 7351 głosów. Na kandydata Kukiz'15 Seweryna Partyńskiego oddano 1962 głosy a na kandydata lewicy Sławomira Błaszczaka 995 głosów.

Oficjalnie do drugiej tury wyborów w Tarnowie przechodzi Roman Ciepiela i Kazimierz Koprowski.

Do Rady Miejskiej mandaty uzyskali:

Okręg wyborczy nr 1

- Robert Wardzała Koalicja Obywatelska

- Kinga Klepacka Koalicja Obywatelska

- Kazimierz Koprowski PiS

- Anna Krakowska PiS

- Angelika Świtalska PiS

- Tomasz Olszówka Nasze Miasto Tarnów

Okręg wyborczy nr 2

 - Zbigniew Kajpus Koalicja Obywatelska

- Sebastian Stepek Koalicja Obywatelska

- Piotr Wójcik PiS

- Roman Korczak PiS

- Stanisław Klimek PiS

- Jakub Kwaśny Nasze Miasto Tarnów

- Tadeusz Żak Nasze Miasto Tarnów

Okręg wyborczy nr 3

- Roman Ciepiela Koalicja Obywatelska

- Marian Wardzała Koalicja Obywatelska

- Marek Ciesielczyk Koalicja Obywatelska

- Ryszard Pagacz PiS

- Józef Gancarz PiS

- Mirosław Biedroń PiS

- Grażyna Barwacz Nasze Miasto Tarnów

Okręg wyborczy nr 4

- Piotr Augustyński Koalicja Obywatelska

- Krystyna Mierzejewska Koalicja Obywatelska

- Dawid Solak PiS

- Piotr Sak PiS

- Piotr Górnikiewicz Nasze Miasto Tarnów

W tarnowskiej radzie łącznie zasiada 25 radnych, obecny podział mandatów nie daje żadnemu z ugrupowań większości do podejmowania prawomocnych uchwał. Ewentualna koalicja będzie uzależniona od bezpartyjnego komitetu wyborczego Tomasza Olszówki Nasze Miasto Tarnów, które uzyskało w radzie 5 mandatów. Koalicja Obywatelska zdobyła 9 mandatów a PiS 10.

 

 

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe