50 milionów użytkowników Facebooka zaatakowanych przez hakerów. Wylogowano zagrożone osoby

  • 30.09.2018, 09:11 (aktualizacja 30.09.2018, 09:15)
  • US CBS / x-news
50 milionów użytkowników Facebooka zaatakowanych przez hakerów. Wylogowano zagrożone osoby
Menlo Park, Kalifornia, USA. Hakerom udało się dostać do kodu źródłowego Facebooka. Firma ujawniła, że od 16 września skradziono dane 50 milionów użytkowników serwisu. W piątek 28 września nastąpiło wylogowanie osób dotkniętych wyciekiem danych, firma ponadto „prewencyjnie” wylogowała kolejnych 40 mln osób. Firma uspokaja, że nie wyciekły hasła użytkowników Facebooka nie wyciekły i nie trzeba ich zmieniać. - Moje zaufanie wobec bezpieczeństwa danych na Facebooku sięgnęło najniższego poziomu w historii – ocenił użytkownik Facebooka z Kalifornii.

Luka polegała na wykradnięciu tokenów logowania do aplikacji mobilnej. Mając token hakerzy mieli dostęp do praktycznie wszystkich danych swoich ofiar, także do ich prywatnych rozmów.

W poście na Facebooku prezes firmy Mark Zuckerberg poinformował, że naruszenie miało miejsce poprzez funkcję „Wyświetl jako”, która pozwala użytkownikom zobaczyć, jak ich profil jest wyświetlany dla obcych ludzi.

US CBS / x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe