70 lat Koła Gospodyń Wiejskich w Cikowicach

  • 16.09.2018, 10:57 (aktualizacja 17.09.2018, 16:27)
  • Wioletta Zarębska
tar-2018-09-16-70-lat-kgw-cikowicecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Udzielają się społecznie, wykonują prace manualne i dbają o swoją wieś. Mowa o paniach z Koła Gospodyń Wiejskich w Cikowicach. Na chwilę obecną aktywnych i zaangażowanych kobiet jest około 15. Przedział wiekowy jest całkiem spory bo KGW to nie tylko seniorki, tutaj aktywnie uczestniczyć mogą już dziewczęta od 15 r.ż. W tym roku to koło działające w Cikowicach obchodziło swój jubileusz. Jak bowiem wynika z dokumentów to KGW ma już 70 lat.

Koło Gospodyń Wiejskich w Cikowicach to panie którym leży na sercu dobro swojej miejscowości. Tak było tu od początków działalności. Równo 50 temu ówcześnie angażujące w działalność koła się kobiety postarały się by w Cikowicach założono przedszkole. Funkcjonuje ono do dziś.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe