Jak wybrać dobry rozmiar butów dla dziecka?

  • 22.06.2022, 17:58
  • Artykuł partnera
Jak wybrać dobry rozmiar butów dla dziecka?
Odpowiednie dobranie butów codziennych wydaje się zadaniem stosunkowo prostym – jednak niekoniecznie w przypadku dzieci, których stopy często rosną bardzo szybko. Jak w takim razie wybrać dobry rozmiar butów dla dziecka? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule!

Wybieramy buty dla chłopca i dziewczynki – czego nie robić?

Kupując obuwie dziecięce, przede wszystkim należy mieć świadomość tego, czego nie powinniśmy robić. Jednym z najczęstszych błędów niedoświadczonych rodziców jest kupowanie dziecku butów „na zapas”, czyli nieco większych, w których maluch pozornie czuje się komfortowo, a które jednocześnie mają starczyć mu na dłuższy czas. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że przy szybko rosnących dzieciach regularne odświeżanie garderoby może być trudne do udźwignięcia z finansowego punktu widzenia, jednak jest to niezbędne. Twój urwis zawsze powinien mieć idealnie dopasowane buty – nie za małe, nie za duże.

Innym błędem popełnianym przez rodziców jest kupowanie dziecku butów przez internet bez uprzedniego przymierzenia ich. Oczywiście, zamawianie obuwia w sklepach internetowych, takich jak Coccodrillo często jest atrakcyjniejsze finansowo niż kupowanie w sklepach stacjonarnych, dlatego jak najbardziej warto to robić. Jednak dobrze jest najpierw przymierzyć konkretny but. ?

Dobieramy buty dziecięce do rozmiaru stopy dziecka

Jak dobrać buty dziecięce do rozmiaru stopy dziecka? Można to zrobić w prosty sposób. Warto na białej kartce papieru odrysować obie dziecięce stopy i zmierzyć odległość między dwoma najdalej wysuniętymi punktami obu stóp. Może się zdarzyć, że długość obu stóp będzie nieco inna, ale spokojnie – w przypadku dzieci jest to jak najbardziej naturalne! Jeśli pomiary w obu stopach wyszły inne, zapamiętaj ten większy.

Na podstawie uzyskanego wyniku można dobrać odpowiednie buty dla chłopca i dziewczynki. Powinny być one o 5-12 mm dłuższe od długości stopy.

Jakie powinny być dobre buty dla dziewczynki i chłopca?

Warto mieć świadomość tego, że nawet idealnie dobrane pod kątem rozmiaru buty dla dziewczynki lub chłopca nie sprawdzą się dobrze, jeżeli będą one miały nieprawidłową budowę. Należy pamiętać o kilku aspektach:

  • buty dla dziecka powinny mieć szeroki czubek, który umożliwi swobodne poruszanie palcami;
  • czubek powinien być wysoki, by palce miały odpowiednio dużo miejsca;
  • podeszwa butów dziecięcych powinna być na tyle elastyczna, by buty bezproblemowo się zginały;
  • jeżeli szukasz butów dla małego dziecka, pamiętaj o tym, by wybrać model zapinany na rzepy, a nie sznurowany.

Gdzie kupować buty dziecięce? W Coccodrillo!

Zwracamy też uwagę na to, by buty dziecięce kupować wyłącznie w zaufanych sklepach, skoncentrowanych na modzie dziecięcej. Zapoznaj się na przykład z ofertą sklepu internetowego Coccodrillo. Wybierając tę markę, będziesz mieć pewność, że wybierasz obuwie dziecięce, które jest wykonane z wysokojakościowych i bezpiecznych dla pociechy materiałów. Co więcej, buty sprzedawane przez zaufane marki spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i są odpowiednio przetestowane.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe