Dębno. Nagrodzono laureatów gminnych konkursów

  • 22.06.2022, 15:14
  • Gabriela Kudła
nagrodzono-laureatow-gminnych-konkursow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Uroczyście uhonorowano laureatów konkursów organizowanych przez szkoły, Dębińskie Centrum Kultury, Gminę Dębno oraz powiat brzeski. Przedszkolakom oraz uczniom szkół podstawowych podczas specjalnej gali zorganizowanej na Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie wręczono nagrody, wyróżnienia i dyplomy za konkursy, które odbyły się w tym roku szkolnym.

 - Dzisiaj chcemy docenić  tych uczniów w sposób szczególny. Niech to docenienie będzie również ich nagrodą za ich ciężką pracę, ale przede wszystkim niech zachęca pozostałych uczniów, że warto brać udział w konkursach, że  warto zdobywać takie czy też inne nagrody, a przede wszystkim warto się uczyć, bo nauka i wiedza zawsze zostaje na lata - mówił Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno. 

Pośród tegorocznych konkursów znalazły się te tradycyjne organizowane co roku oraz nowości, a wśród nich konkursy wokalne, recytatorskie związane z wiedzą przedmiotową oraz dotyczące malarstwa. 

 - Oczywiście wszystkich uczestników gminnych  konkursów doceniamy, doceniamy ich trud i zaangażowanie oraz świetne wyniki. Natomiast dzisiaj spotykamy się tylko z tymi najlepszymi, których w sposób szczególny chcemy wyróżnić, wyróżnić ich wynik, zaangażowanie, zaangażowanie rodziców, opiekunów, nauczycieli, dyrektorów szkół z terenu gminy Dębno - dodał Łukasz Przybyło, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury. 

Podczas gali nagrodzono ponad 140 uczniów. 

 - Brałam udział w 2 konkursach, jeden to English Song a drugi to gminny konkurs recytatorski. English Song zajęłam 3 miejsce,  a w recytatorskim 2. Można fajnie uczyć się i rozwijać się - chwaliła się Milena Wesołowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Maszkienicach. 

 - Wzięłam udział w konkursie ornitologicznym o ptakach, ponieważ uważam, że ptaki są bardzo ciekawe i jest ich wiele rodzajów oraz wzięłam udział w konkursie recytatorskim, w którym zajęłam pierwsze miejsce, w tym też również jestem dobra, w języku polskim i dobrze się w nim czuję. Też się cieszę, że tu jestem, super nagrody dostaliśmy - dodała jej szkolna koleżanka Joanna Niemiec. 

 - Jestem szczęśliwa, że odbieram tę nagrodę, bo czuję się tak, jakby doceniona bardzo i czuję się, że coś rzeczywiście dokonałam - cieszyła się Emilia Gzyl ze Szkoły Podstawowej w Maszkienicach. 

 - Wzięłam udział w konkursie ornitologicznym o ptakach. Myślę, że jest to bardzo ciekawe. Uczyłam się wielu rodzajów ptaków to ciekawe. Nauczyłam się nowych rzeczy. Musieliśmy się uczyć rodzajów ptaków i jakie one wydają dźwięki. Musieliśmy oglądać takie trzy filmy i później mieliśmy z tego robiony test wiedzy. Wzięłam udział, zajęłam miejsce i cieszę się - mówiła Angelina Grochola. 

Według organizatorów tej wyjątkowej gali motywacją do starów w   konkursach jest przede wszystkim osobisty rozwój, ale także nagrody, które zostały ufundowane przez wójta gminy Dębno, Wiesława Kozłowskiego. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe