Poznawali historię Gdowa w terenie

  • 21.06.2022, 15:00
  • Wioletta Zarębska
poznawali-historie-gdowa-w-terenie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Misja uratuj Gdów wykonana! W mobilnej grze terenowej udział wzięło 120 uczniów ze szkół podstawowych w Gdowie i Niegowici. Ich zadaniem było zmierzenie się z wyznaczonymi zadaniami i sprawdzenie wiedzy historycznej o swojej małej ojczyźnie. Ta interaktywna zabawa została zorganizowana jako jedno z wydarzeń towarzyszących obchodzonej w tym roku 750 rocznicy lokacji Gdowa.

- Gra terenowa po raz pierwszy organizowana jest przez Centrum kultury na Zarabiu. To jest takie wydarzenie historyczne związane z 750-rocznicą lokacji Gdowa. Chcemy młodzież zachęcić, żeby szukali miejsc związanych z historią z Gdowem. To chyba sie udało, bo bardzo duże zainteresowanie jest, a z tego co wiem to młodzież bardzo lubi tego typu gry w terenie – wyjaśniał Zbigniew Wojas, wójt gminy Gdów.

Uczniom szkół z terenu gminy Gdów spodobała się taka forma rozrywki połączona ze sprawdzeniem wiedzy na temat swojej małej ojczyzny.

- Ogólnie biegaliśmy po całym Zarabiu z grupą odpowiadaliśmy na pytania. - Trzeba było chyba różnych rzeczy szukać? - Tak, tak. Różne zdjęcia trzeba było robić, odpowiadać na pytania. Końcowe zadanie to było zdjęcie z rycerzem – mówiła Gabrysia ze Szkoły Podstawowej w Gdowie.

- Był nawet proste pytania, różne historyczne pytania, np. było takie pytanie, gdzie trzeba było wiedzieć, w jakim roku dany król rządził, czy przez jakie miejscowości przepływa Raba w gminie Gdów. Nie pamiętam więcej pytań, ale troszkę tego jeszcze było – relacjonował Dominik ze szkoły podstawowej w Niegowici.

Aby zagrać w grę potrzebny był smartfon, za pomocą którego uczestnicy skanowali kod QR i wyruszali w pieszą, niemal 4-kilometrową wędrówkę.

- Ja sądzę, że poprzez taką grę wiele mogą się dowiedzieć o naszej miejscowości, o historii - dodawał wójt gminy Gdów.

Na uczestników zabawy czekały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Robiono też sobie pamiątkowe zdjęcia z maskotką Gryfikiem.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe