ZPS w Tarnowie zaprasza na bezpłatne badania gęstości kości

  • 21.06.2022, 13:33
  • Źródło: ZPS w Tarnowie
ZPS w Tarnowie zaprasza na bezpłatne badania gęstości kości
W czerwcu dbamy o mocne kości. ZPS zaprasza na kolejne bezpłatne badania!

24 czerwca 2022 r. z okazji Światowego Dnia Chorych na Osteoporozę pacjenci będą mogli wykonać badania densytometryczne kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego lub szyjki kości udowej. O tym, która część ciała zostanie zbadana zadecyduje pracownik pracowni densytometrycznej po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu. Badania te będzie wykonywał technik elektroradiolog Tomasz Bogusz.

Osteoporoza to cichy złodziej kości, przez lata może przebiegać bezobjawowo. Choroba charakteryzuje się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości oraz zwiększoną podatnością na złamania. Pierwszym objawem osteoporozy jest złamanie, do którego dochodzi nawet spontanicznie i bez upadku. Kości, które najczęściej podlegają złamaniom to kręgi, kości przedramienia, bioder i nadgarstków.

W walce z chorobą pomaga jej wczesne wykrycie. Dlatego wskazane jest cykliczne wykonywanie badań densytometrycznych polegających na pomiarze gęstości mineralnej tkanki kostnej.

Diagnostyka przy użyciu densytometru jest nieinwazyjna i bezpieczna, ponieważ skanowanie ciała trwa zaledwie 40-50 sekund, a sprzęt emituje minimalną dawkę promieniowania. Do badania nie trzeba się rozbierać.

Badania będą wykonywane wszystkim pacjentom posiadającym karnety, które można otrzymać zgłaszając taką chęć w rejestracji wizyt prywatnych osobiście lub pod nr tel. 14 63 10 274.

Z  karnetami pacjenci powinni się zgłosić do pracowni densytometrycznej w dniu 24.06.2022 r. w godz. 07:00-11:30 w celu wykonania badania.

Liczba miejsc jest ograniczona!
 

Źródło: ZPS w Tarnowie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe