Bieganie i pomaganie. W Szczurowej odbył się pierwszy Strażmagedon!

  • 19.06.2022, 16:31
  • Gabriela Kudła
strazmagedon-w-szczurowej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
To była prawdziwa gratka dla fanów ekstremalnego biegania. Prawie 40 przeszkód na 7-kilometrowej trasie musieli pokonać fanatycy sportu, którzy w niedzielne południe wzięli udział w pierwszej w Szczurowej edycji Strażmagedonu. Tu nie liczyła się tylko rywalizacja, ale przede wszystkim pomoc. Podczas tego wydarzenia można było zrobić to na wiele sposobów.

  - Każdy z uczestników ma pokonać przeszkodę, jeżeli mu się jej nie uda wykonać - musi wykonać karne punkty, czyli przysiady, pompki itd. Nad każdą przeszkodą czuwają wolontariusze w osobach strażaków ochotników. Czas jest liczony po zakończeniu biegu, natomiast tutaj nie jest jakby do końca ten czas najważniejszy, tutaj chodzi o bardzo dobrą zabawę. Poza wymiarem sportowym również prowadzimy szereg różnych działań charytatywnym, jak zresztą sama nazwa mówi - mówił Piotr Mikuś, OSP Górka, organizator. 

 - Możemy połączyć te dwie rzeczy, możemy pomagać i możemy biegać, a poprzez bieganie również możemy pomagać przy dzisiejszym wydarzeniu, przy dzisiejszym biegu pod nazwą "Strażmagedon". Również wiele powstało akcji, żeby pomagać ludziom, powstał krwiobus, w którym będzie można oddać krew, jest DKMS, gdzie można się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku, są różne zbiórki, a więc wiele takich rzeczy, można organizować również przy innym wydarzeniu - dodał Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa. 

Wydarzenie odbyło się dzięki mieszkańcom, którzy uznali pomysł organizacji Strażmagedonu jako najlepszy spośród tych, które zostały zgłoszone do budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego.

 - Bardzo się cieszę, bo to są głównie młodzi ludzie, po tym czasie pandemii, kiedy rzeczywiście byliśmy zamknięci w czterech ścianach, w końcu możemy wyjść na zewnątrz, spotkać się, możemy aktywnie spędzać czas. Bardzo się z tego cieszę, mam nadzieje, że każdy ukończy ten bieg szczęśliwie, nie będzie żadnych kontuzji. Mam nadzieje, że też w przyszłym roku uda nam się tak duże przedsięwzięcie jak to zorganizować - wyjaśniła Marta Malec-Lech, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. 

 - Przez ostatnie 2 lata nie wiele było wydarzeń na świeżym powietrzu, tym bardziej ta odnowiona, małopolska edycja strażmagedonu, która przypadła w udziale powiatowi brzeskiemu i gminie Szczurowa, bardzo nas to cieszy, choć to przecież nie przypadek, bo OSP Górka napisała świetny projekt, który dostał bardzo wiele głosów w województwie małopolskim, potem zarząd województwa małopolskiego zadecydował, o tym, że to ta jednostka i gmina Szczurowa będzie realizowała tę niesamowitą imprezę - tłumaczył Andrzej Potępa, starosta brzeski. 

Długie kolejki do stanowisk po odbiór numerów startowych   ustawiły się w Parku Kępińskich w Szczurowej już od samego rana. W biegu przez ten ekstremalny tor przeszkód wzięło udział blisko pół tysiąca zawodników z całego rejonu.
 

Cieszy ogromnie, że w Szczurowej jest ten bieg organizowany, że ludzie tak chętnie tutaj przyszli, jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem, sam zresztą jestem w koszulce, przygotuję się do biegu, jestem po rozgrzewce, także dotrę do mety - dodał Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.


Wydarzenie zgromadziło nie tylko biegaczy, ale także całe rodziny z terenu gminy Szczurowa. Były animacje dla dzieci, specjalne tory przeszkód dla najmłodszych i zamku dmuchane. Dodajmy, że impreza nie mogłoby się odbyć gdyby nie wolontariusze i ochotnicy ze straży pożarnych z terenu powiatu brzeskiego i tarnowskiego, którzy czuwali i służyli pomocą na całej trasie biegu i dbali o najmniejsze szczegóły organizacji wydarzenia.
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe