Autobusy CNG, konferencja ekologiczna w Tarnowie - podsumowanie

  • 13.09.2018, 08:45 (aktualizacja 13.09.2018, 16:35)
  • MPK Tarnów
autobusy cng
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ekologiczny Tarnów – transport niskoemisyjny, pod tym hasłem odbyła się w dniu wczorajszym, tj. 21 czerwca br. konferencja ekologiczna zorganizowana przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz Miasto Tarnów.

Podczas spotkania nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na dostawę ekologicznego paliwa gazowego CNG dla Tarnowa, której sygnatariuszami byli PGNiG Obrót Detaliczny, MPK Tarnów, Miasto Tarnów, MPGK Tarnów oraz PUK Tarnów.

Porozumienie to jest związane z dynamicznym rozwojem floty ekologicznych pojazdów napędzanych gazem ziemnym w mieście, a umowa z PGNiG zagwarantuje pewne i bezpieczne dostawy tego przyjaznego dla środowiska paliwa.  

Miasto Tanów odważnie stawia na transport niskoemisyjny ze względów ekologicznych i ekonomicznych, dlatego też tabor MPK stał się bogatszy o 21 nowych autobusów Scania CityWide zasilanych gazem CNG.

– Realizacja tej umowy pozwoli na rozwój floty ekologicznych autobusów gazowych do stanu co najmniej 32 pojazdów. Tym samym Tarnów z wyprzedzeniem spełni ustawowe wymogi, które  nakazują samorządom posiadanie określonego udziału pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi we flotach komunikacyjnych – powiedział Jerzy Wiatr, prezes zarządu MPK Tarnów. – Nasze autobusy zasilane CNG już w tym roku zastąpią w Tarnowie dużo mniej przyjazne dla środowiska i uciążliwe dla mieszkańców autobusy starej generacji zasilane olejem napędowym – dodał. – Nasze plany na przyszłość to struktura taboru składająca się w 1/3 z autobusów gazowych, 1/3 autobusów elektrycznych i 1/3 autobusów zasilanych biodieslem. W rezultacie staniemy się jednym z liderów ekologicznego transportu miejskiego w Polsce – podkreślił.

Zalety autobusów Scania CityWide CNG, ważne z punktu widzenia pasażera, jak również pod kątem troski o środowisko oraz prezentował na konferencji Andrzej Jaworski, dyrektor sprzedaży autobusów z firmy Scania Polska S.A., tj. dostawcy pojazdów dla MPK Tarnów. To największa dostawa pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi w historii Scania w Polsce, a wszystkie są produkowane w fabryce Scania w Słupsku.

MPK Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe