Jarosław Kaczyński w Tarnowie odsłaniał pomnik swojego brata, tragicznie zmarłego prezydenta RP

  • 18.06.2022, 20:14
  • Wioletta Zarębska
jaroslaw-kaczynski-w-tarnowie-odslanial-pomnik-swojego-brata-tragicznie-zmarlego-prezydenta-rp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pomnik prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który stanął na Placu Dworcowym w Tarnowie został uroczyście odsłonięty. Wstęgę z monumentu zdjął prezes PiS Jarosław Kaczyński, brat tragicznie zmarłego prezydenta Polski.

- Uczynił bardzo wiele dla Polski, najpierw dla Solidarności i dla tego co było przed Solidarnością i dla wolnych związków zawodowych, później już dla państwa, dla narodu. Bez niego nie moglibyśmy zwyciężać, nie moglibyśmy doprowadzić do tego, że dzisiaj Polska jest dużo sprawiedliwsza, dużo lepsza i dużo silniejsza niż była - mówił Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości.

W uroczystości udział wzięli czołowi polscy politycy z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, nie zabrakło też posłów i działaczy z regionu.

W trakcie swojego przemówienia wicepremier nawiązał też do wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku.

- Ktoś tutaj pytał, czy to była katastrofa, czy zamach? To był zamach! To była zbrodnia tych samych, którzy dzisiaj mordują na Ukrainie i dlatego powtarzam: dziękuję serdecznie, dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tech pomnika i wierzę, że powstaną kolejne, że powstaną kolejne, bo ludzi, którzy naprawdę zasłużyli się w Polsce trzeba pamiętać, trzeba czcić. Jeszcze raz bardzo, bardzo serdecznie dziękuję i w pas się kłaniam - dziękował Jarosław Kaczyński. 

W trakcie uroczystości politycy i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości skandowali: "Lech Kaczyński, Lech Kaczyński" czy "Jarosław, Jarosław". Równocześnie trwały protesty tarnowian, którzy sprzeciwiali się powstaniu pomnika prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
To ja
To ja 2 dni temu, 14:45
Popieram, ten człowiek akurat od zawsze był po stronie Polski i zasłużył na pomnik. Tylko szkoda, że wiele osób dało się zmanipulować nagonką i oszczerstwom mediów (typu TVN) należących do postkomunistycznych elit.
Bb
Bb 18.06.2022, 22:48
Już niżej Tarnów nie mógł upaść, żeby zwrócić na siebie uwagę. Na h... nam taki pomnik

Pozostałe