Ubezpieczyciele otrzymali dostęp do bazy CEPiK. Wysokość OC może być uzależniona m.in. od liczby punktów karnych

  • 18.06.2022, 09:24
  • TVN24/x-news
Ubezpieczyciele otrzymali dostęp do bazy CEPiK. Wysokość OC może być uzależniona…

Warszawa. W życie weszły ważne zmiany dla kierowców. Od teraz ubezpieczyciele mają dostęp do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, dzięki czemu mogą uzależniać wysokość stawki ubezpieczeniowej między innymi od liczby punktów karnych ubezpieczających. To efekt nowelizacji Prawa o ruchu drogowym.

- Zmiana, która dzisiaj wchodzi w życie jest bardzo prosta. Ubezpieczyciele będą mieli dostęp do informacji o naszych punktach karnych i będą też wiedzieli na podstawie jakiego wykroczenia te punkty karne zostały przyznane. W związku z tym na bazie tej informacji będą mogli szacować naszą składkę za ubezpieczenie OC. Z tych zapowiedzi wynikają dwie rzeczy. Będzie miało na to wpływ jakie wykroczenia popełniamy, czyli np. wykroczenia związane z prędkością będą istotniejsze dla ubezpieczycieli niż te ze złym parkowaniem – powiedział Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe