Trwa budowa łącznika wierzchosławickiego. Inwestycja może mieć opóźnienia

  • 17.06.2022, 13:25
  • Wioletta Zarębska
trwa-budowa-lacznika-wierzchoslawickiego-inwestycja-moze-miec-opoznienia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Większość filarów jest już wykonana, teraz trwa montowanie pierwszego przęsła mostu. Budowa drugiej przeprawy przez Dunajec na terenie gminy Wierzchosławice idzie zgodnie z harmonogramem. Równolegle prowadzone są prace związane z wykonaniem dróg dojazdowych, które połączą autostradę A4 z tarnowskimi Mościcami i Strefą Aktywności Gospodarczej. Mimo tempa prac jest obawa, że będą opóźnienia.

- Inwestycja jako taka idzie zgodnie z harmonogramem, aczkolwiek w ostatnim okresie ze względu na ograniczony dostęp do różnego rodzaju materiałów, wykonawca wystąpił o lekkie przesunięcie terminu realizacji. Jak Państwo pamiętacie, że ten termin realizacji to był czerwiec 2023 to najprawdopodobniej z tego lata zrobi nam się lekka jesień. To nie jest duże przesunięcie przy tak dużej inwestycji, przy tak kłopotliwym rynku materiałów budowlanych – wyjaśnia Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Łącznik, który powstanie ma bezpośrednio skomunikować autostradę A4 z Mościcami i Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Nowy trakt ma mieć ponad 2,5 kilometra długości. Jego wybudowanie będzie znacząco ułatwiać podróżowanie, bo dojazd do autostrady przestanie być skomplikowany. Równocześnie łącznik wyprowadzi ruch poza osiedle mieszkalne i sprawi, że mieszkańcy Ostrowa odetchną z ulgą, podniesie sie też ich bezpieczeństwo.

- Tutaj korzyści będą nie tylko dla mieszkańców, którzy tam lokalnie mieszkają, ale też firm, które korzystają, będą korzystać z tego traktu jako w pewnym sensie tranzytu - dodaje Marszałek Województwa Małopolskiego. 

Nowa trasa ma zostać włączona w ciąg drogi wojewódzkiej nr 973. Jej początkiem będzie wlot z ronda u zbiegu ulic Chemicznej i Witosa. - Prace na ul. Witosa idą zgodnie z harmonogramem, most również jest budowany zgodnie z harmonogramem, więc generalnie przy tych kłopotach na rynku – nie tylko pracownika, ale i towarów, cen - to na razie ja jestem bardzo zadowolony z tego - podkreśla marszałek Witold Kozłowski. 

Inwestycja jest realizowana przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Budowa łącznika wierzchosławickiego rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. Koszt połączenia tarnowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej z autostradą A4 to 155 milionów złotych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe