Kraków. Wjechał hulajnogą na próg zwalniający i uderzył głową o asfalt. 65-letni mężczyzna nie żyje

  • 16.06.2022, 18:45
  • Zbigniew Filar
Kraków. Wjechał hulajnogą na próg zwalniający i uderzył głową o asfalt.…
Kraków. Do tragicznego wypadku doszło w środę przed południem na ulicy Zarzecze w Krakowie. Mężczyzna kierujący hulajnogą elektryczną wjechał na próg zwalniający i stracił panowanie nad jednośladem. 65-latek upadł na asfalt. Mimo reanimacji nie przeżył.

- Jadący na hulajnodze mężczyzna najechał na spowalniacz drogowy. Stracił panowanie nad hulajnoga i niewieszczenie upadł na jezdnię. Nie przeżył upadku. Uderzył głowa. Wiemy, że nie mial kasku – przekazał podkom. Piotr Szpiech, oficer prasowy KMP w Krakowie. Jak przekazał funkcjonariusz, o sprawie powiadomiony został prokurator i biegły od spraw wypadków. - Będziemy wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia - poinformował.

 

Osoby poruszające się hulajnogami elektrycznymi od maja 2021 roku muszą przestrzegać określonych przepisów dotyczących korzystania z tych pojazdów. Regulacje wskazują, że kierujący hulajnogą elektryczną musi korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów z prędkością dopuszczalną 20 km/h. W przypadku, gdy brakuje drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów, kierujący hulajnogą elektryczną powinien korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, jednak i tam nie może przekroczyć 20 km/h. Po chodniku można jeździć wyłącznie, gdy powyższe warunki nie występują.

 

Osoba korzystająca z hulajnogi elektrycznej musi być pełnoletnia, posiadać kartę rowerową (dla młodzieży w wieku od 10 do 18 lat) lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. Ponadto zakazana jest jazda jednośladem pod wpływem alkoholu.

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rp8
Rp8 16.06.2022, 21:19
Co to jest niewieszczenie?

Pozostałe