Kobierzyn. Stowarzyszenie "Małe Jest Dobre" ma już 10 lat!

  • 14.06.2022, 16:04
  • Gabriela Kudła
stowarzyszenie-male-jest-dobre-ma-juz-10-lat.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powstało kiedy szkole w Kobierzynie groziła likwidacja i umożliwiło jej dalsze funkcjonowanie. Teraz nie tylko wspiera rozwój oświatowy, społeczny i kulturowy, ale także integruje mieszkańców małej podtarnowskiej miejscowości leżącej na terenie Gminy Lisia Góra. Mowa o Stowarzyszeniu "Małe Jest Dobre", które w poniedziałek obchodziło swój 10. Jubileusz.

 - Podczas tych 10 lat pomalutku rozkręcaliśmy tę działalność, dlatego zaczęliśmy od wieczorów wigilijnych, na które zapraszaliśmy wszystkich mieszkańców miejscowości, władze lokalne jak i gminne, a także wszystkich członków stowarzyszenia. Kolejną akcją jest dzień seniora dla wszystkich starszych osób naszej miejscowości. Robimy też palmy wielkanocne, rodzice przychodzą i kto chce, to dołącza. Oczywiście w międzyczasie są rozmowy, więc ta integracja przebiega bardzo radośnie. Mamy jeszcze festyny rodzinne. To jest już na większą skalę, ponieważ zapraszamy mieszkańców całej gminy, są dmuchańce, staramy się jak najwięcej tych atrakcji dla dzieci, zapewnić, żeby wszyscy byli szczęśliwi - mówiła Anna Motyka, prezes Stowarzyszenia "Małe Jest Dobre" 

Podczas wydarzenia były podziękowania, wspomnienia i jak to bywa w takich momentach  chwile wzruszenia. Wszystko w obecności założycieli stowarzyszenia i osób, które przez 10 lat angażowały się w jego rozwój. 

 - Myślę, że cóż 10 lat temu nikt się nie spodziewał, że spotkamy się tutaj dzisiaj, ale jednak udało się. To znaczy, było bardzo ciężko. Myśleliśmy na początku - rok może dwa, potem przyszły piąte urodziny aż w końcu dziesięciolecie. Cieszę się bardzo, że możemy się tu dzisiaj spotkać po takim czasie, że mamy to swoje środowisko, że mamy tę szkołę, stowarzyszenie. Bo jak się mówi stowarzyszenie, to myślimy o szkole, a jak się mówi szkoła, to myślimy o stowarzyszeniu, bo to jest jednak ten organ prowadzący. Ciesze się bardzo, że przetrwaliśmy te 10 lat i myślę, że następne 10 lat przed nami - dodał Ryszard Witek, Przewodniczący Rady Gminy Lisia Góra, sołtys Kobierzyna. 

Gratuluję temu stowarzyszeniu, gratuluję tego jak funkcjonują, gratuluję pasji, zapału, energii. My oczywiście jako samorząd wspieramy bardzo mocno działania tego stowarzyszenia i trzeba przyznać, że w sposób znakomity spełniają swoją rolę jako takie centrum nie tylko szkoły, nie tylko zajmują się dziećmi i młodzieżą. Według mnie to jest centrum i szkoły i centrum kultury dla miejscowości Kobierzyn. Tutaj ta szkoła prowadzona przez stowarzyszenie przy oczywiście wsparciu i dotacji z urzędu gminy, ale to właśnie to miejsce tętni życiem na co dzień. To tutaj kształtują się młode osoby, młode talenty, to tutaj odbywają się różne spotkania również osób dorosłych - dodał Arkadiusz Mikuła, wójt Gminy Lisia Góra. 

Warto dodać, że 10 lat funkcjonowania Stowarzyszenia "Małe jest Dobre", to również modernizacja budynku szkoły i wyposażenia sal dydaktycznych w nowoczesne meble i sprzęt komputerowy.  Budowa dodatkowych sal i często remonty, wspólnymi siłami mieszkańców miejscowości.  Zarząd nie zwalnia jednak tempa i zakasa rękawy do pracy nad dalszymi planami, a wśród nich między innymi budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr
Piotr 15.06.2022, 07:18
Tak trzymać!

Pozostałe