Gala Boksu o Puchar Wójta Gminy Lisia Góra. W rundzie finałowej walczył zastępca Arkadiusza Mikuły

  • 12.06.2022, 20:34
  • Wioletta Zarębska
gala-boksu-o-puchar-wojta-gminy-lisia-gora-w-rundzie-finalowej-walczyl-zastepca-arkadiusza-mikuly.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
23 walki stoczono w ringu, który powstał na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Lisiej Górze. Wszystko to w ramach Gali Boksu, którą gmina zorganizowała wraz z Akademią Boksu AW&F. Uczestnicy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Lisia Góra.

- Bardzo się cieszę, że jest bardzo dużo młodzieży i zawodników i kibiców. Tak naprawdę Akademia Boksu, która powstała na terenie gminy Lisia Góra rozwija się bardzo mocno, bardzo intensywnie, zaczyna skupiać wokół siebie coraz więcej młodzieży i to zarówno dziewcząt jak i chłopców, więc bardzo nas to cieszy – wyjaśniał Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra.

- Jesteśmy tutaj na evencie bokserskim. Na pewno takie eventy są fajną promocją dla naszego sportu, ponieważ rodzice mogą przyjść, podglądnąć to jak to się odbywa i że są to eventy w stu procentach bardzo bezpieczne dla młodzieży – dodawał Adam Wójcik, trener w Akademii Boksu AW&F.

W wydarzeniu udział wzięli zawodnicy z Irydy Mielec i Akademii Boksu w Lisiej Górze.

- Jak nastroje przed walką? - Bardzo dobre, jestem dobrej myśli. Przeciwnik też dobry w miarę – mówił Dawid Pańkowski, zawodnik Akademii Boksu AW&F w Lisiej Górze.

- Będę walczył z zawodnikiem z Irydy Mielec. Chciałbym wygrać oczywiście, jestem bardzo dobrze przygotowany i tylko zwycięstwo. - Żeby stanąć na tym ringu to, co trzeba umieć? - Trzeba na pewno być osobą pewną siebie, głowa jest bardzo ważna w boksie i mieć też umiejętności – dodawał Miłosz Korcyl z Akademii Boksu AW&F w Lisiej Górze.

- Boks czasami może być brutalny, ale też jest bardzo super, bardzo mi się podoba. - Co robicie najczęściej na treningach? Jak wygląda taki trening? - Treningi są troszkę wymagające, na początku jest trudno, ale później można się przyzwyczaić. Jest bieganie, walki z cieniem, rundy z workiem – opisywał zawodnik Akademii Boksu AW&F w Lisiej Górze.

Na wydarzeniu obecni byli też najmłodsi trenujący boks.

- Rozumiem, że trenujesz boks? - Tak. - Jak to trenowanie wygląda? - Poskaczemy sobie, poboksujemy, dużo się męczymy, jest fajnie, jest wycisk – wyjaśniał Janek.

- Dlaczego lubisz boks? - Bo fajnie jest – Mówiła Maja.

Gala Boksu rozpoczęła się od walk pokazowych, później swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy Akademii Boksu. Na koniec zaplanowano zawody seniorów. W finałowej walce w narożnikach ringu stanęli Adam Wójcik trener Akademii Boksu i Piotr Miotła, zastępca wójta gminy Lisia Góra. Na tę walkę czekało wielu uczestników wydarzenia.

- Inicjatywa jest taka, że chcemy pokazać, że warto ćwiczyć, że warto uprawiać boks, różne dyscypliny sportowe. W boksie ćwiczymy wszystkie mięśnie, uczy on pokory, szacunku dla drugiego człowieka - mówił Piotr Miotła, zastępca wójta gminy Lisia Góra. 

Finałową walkę decyzją sędziów wygrał zastępca wójta gminy Lisia Góra Piotr Miotła.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe