Mini arsenał odnaleziono w Bistuszowej

  • 25.05.2022, 15:59
  • Źródło: KMP Tarnów
Mini arsenał odnaleziono w Bistuszowej Fot. KMP w Tarnowie
Mieszkaniec Bistuszowej w gminie Ryglice przygotowując teren pod budowę domu wykopał mocno skorodowaną amunicję. Odnalezione przedmioty to naboje kalibru 7,62x54 do karabinków z I wojny światowej.

Wczoraj (24.05) podczas przygotowywania terenu pod budowę domu jednorodzinnego, pracownicy odkopali amunicję pochodząca z okresu I wojny światowej. O znalezisku zostali powiadomieni policjanci z Tarnowa, a dyżurny na miejsce skierował zespół minersko-pirotechniczny. Rozpoznali oni te przedmioty jako amunicję kal. 7,62x54 pochodzącą z okresu I wojny światowej. W sumie zabezpieczono ponad 1000 sztuk, mocno skorodowanej amunicji oraz łusek. Odkrycie może świadczyć, że w tym miejscu znajdowało się stanowisko strzeleckie, magazyn lub została ona zakopana, by ukryć ją przed wrogiem. Ponieważ jest to przedmiot pochodzenia wojskowego zostanie przekazany żołnierzom wojska polskiego z Rzeszowa, którzy zneutralizują amunicję w bezpieczny sposób na poligonie.

Tarnowscy policjanci przypominają, o każdorazowym informowaniu o takich znaleziskach. Są to przedmioty, które przy nieumiejętnym obchodzeniu się z nimi, mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia.

Źródło: KMP Tarnów

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe