Szkoły Powiatu Tarnowskiego zapraszają uczniów. Trwa nabór

  • 25.05.2022, 13:08
  • Wioletta Zarębska
szkoly-powiatu-tarnowskiego-zapraszaja-uczniow-trwa-nabor.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Liceum, technikum, czy szkoła branżowa? - Na to pytanie w najbliższym czasie musi sobie odpowiedzieć wielu ósmoklasistów, którzy stają przed wyborem szkoły średniej. Powiat Tarnowski przygotowując ofertę swoich placówek edukacyjnych wziął pod uwagę nie tylko plany absolwentów szkół podstawowych, ale też ich późniejsze możliwości odnalezienia się na rynku pracy.

- Mamy szeroką ofertę, dużo szkół branżowych pierwszego stopnia, technika, licea, każdy uczeń może wybrać coś dla siebie, jeśli chce się dalej kształcić to oczywiście matura, jeśli chce mieć konkretny zawód w ręku to wtedy wybiera szkoły techniczne – technikum pięcioletnie, albo szkołę branżową pierwszego stopnia trzyletnią i wtedy z zawodem w ręku idzie na rynek pracy i myślę, że absolwenci świadczą o tym, że jest to dobry wybór, nasze szkoły mają dobry poziom i później praca czeka na nich z otwartymi ramionami - mówił Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu Tarnowskiego. 

Powiat Tarnowski prowadzi szkoły ponadpodstawowe na całym swoim obszarze. Placówki są rozlokowane w Gromniku, Zakliczynie, Ciężkowicach, Tuchowie, Wojniczu, Żabnie i Ryglicach.

- Wzorem lat ubiegłych wykonaliśmy specjalne wydawnictwo, które rozporządziliśmy po wszystkich gminach, po wszystkich szkołach podstawowych w tym regionie, subregionie tarnowskim. Nawet zahaczyliśmy o powiat brzeski i powiaty województwa podkarpackiego. Już mamy 350 uczniów, którzy zadeklarowało jako szkołę pierwszego wyboru szkołę powiatu tarnowskiego. Liczymy na powtórnie conajmniej wyniku z tamtego roku, czyli około 700 uczniów w pierwszej klasie od 1 września - wyjaśniał Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu Tarnowskiego. 

Dodajmy, że Powiat Tarnowski liczy na to, że chętnych do uczenia się w szkole w Zakliczynie przyciągnie nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, które powstało przy placówce. To tylko jeden z przykładów dbania o szkoły i otoczenie przez samorząd powiatowe.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe