"Data 24 lutego oznaczała klęskę niemieckiej polityki wschodniej". Szef MSZ w Berlinie

  • 25.05.2022, 13:04
  • TVN24/x-news
"Data 24 lutego oznaczała klęskę niemieckiej polityki wschodniej". Szef…

Berlin, Niemcy. - Dzień, w którym rozpoczęła się rosyjska agresja na Ukrainę, był nie tylko punktem zwrotnym historii w Europie, ale też oznaczał "załamanie się" niemieckiej polityki współzależności energetycznej w relacjach z Rosją - oświadczył we wtorek w Berlinie szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau. Wyraził również opinię, że Niemcy powinny podjąć się wiodącej roli w budowaniu systemu bezpieczeństwa w Europie. - Wiarygodne Niemcy są Europie niezbędne – przekonywał.

- Nie ulega wątpliwości, że tak, jak to postrzegamy w Polsce, ta data 24 lutego oznaczała nie tylko fiasko, ale także klęskę niemieckiej polityki wschodniej - zarówno jej intelektualnych tradycji, jak i należących już do przeszłości prób budowy i realizacji gospodarczych niemiecko-rosyjskich współzależności. Mówię oczywiście o projektach energetycznych, które stały się symbolem tych współzależności, czyli Nord Stream I i Nord Stream II

Szefowa niemieckiego MSZ Annalena Baerbock stwierdziła, że Władimir Putin z dnia na dzień arbitralnie zniszczył budowany przez lata pokojowy porządek na Starym Kontynencie.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe