30-latek podejrzany o podpalenie w jednym z bloków w Dąbrowie Tarnowskiej

  • 24.05.2022, 13:32
  • KPP Dąbrowa Tarnowska
30-latek podejrzany o podpalenie w jednym z bloków w Dąbrowie Tarnowskiej
30-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej podejrzany o zniszczenie mienia poprzez podpalenie oraz kierowanie gróźb wobec swojej sąsiadki został zatrzymany przez dąbrowskich policjantów i tymczasowo aresztowany

W środę (18.05.br.) po godzinie 17.00. dyżurny dąbrowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o palącym się oknie balkonowym na parterze jednego z bloków w Dąbrowie Tarnowskiej. Z zawiadomienia wynikało, że zdarzenie jest wynikiem celowego podpalenia. Na miejsce skierowano również straż pożarną.
Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że odpowiedzialnym za pożar jest jeden z mieszkańców budynku. Mężczyzna już w godzinach porannych miał kierować groźby wobec pokrzywdzonej.  W wyniku pożaru powstały straty, których wstępną wartość poszkodowana oszacowała na kwotę 5 tysięcy złotych.
W wyniku podjętych działań  funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o dokonanie podpalenia. 30-latek przyznał, że do podpalenia okna balkonowego wykorzystał łatwopalną ciecz, a następnie uciekł z miejsca. 
Podczas zatrzymania dąbrowianin nadal wypowiadał groźby spalenia mieszkania sąsiadki. Mężczyzna zanim został osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych, został zbadany alkomatem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny 2 promile alkoholu. 
20 maja  30-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Za przestępstwa te grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące jako środek zapobiegawczy.

KPP Dąbrowa Tarnowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe