Ryglickie Dni Muzyki Chrześcijańskiej za nami

  • 23.05.2022, 16:02
  • CKPiT w Ryglicach
Ryglickie Dni Muzyki Chrześcijańskiej za nami

W miniony weekend Ryglice stały się sercem muzyki chrześcijańskiej. Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach wraz z Duszpasterstwem Młodzieży w Ryglicach było organizatorem XXV Jubileuszowego Konkursu piosenki religijnej „Chrześcijaninem być”, który odbył się w piątek 20 maja w ramach Ryglickich Dni Muzyki Chrześcijańskiej.

Do przesłuchań konkursowych przystąpiło 28 podmiotów wykonawczych z regionu tarnowskiego. Do Spichlerza Dworskiego młodzi artyści przyjechali m.in. z Tarnowa, Tuchowa, Szerzyn, Poręby Radlnej, Łękawki oraz z miejscowości Gminy Ryglice. Wykonawców oceniali muzycy w składzie: Magdalena Ożóg, Ks. Robert Piechnik Cor, Janusz Siemek i Katarzyna Sikora z tarnowskiego GOS.PL. Zwyciężczynią zmagań konkursowych i laureatką Grand Prix regionalnego konkursu została Dagmara Gromniak z Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród oraz koncert laureatów odbył się w niedzielę 22 maja na placu przy kościele parafialnym w Ryglicach. Nagrody wręczył burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, dyrektor CKPiT w Ryglicach Teresa Lisak i ks. prał. Franciszek Kuczek, proboszcz ryglicki.

 

 

 

CKPiT w Ryglicach

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe