Nietypowe znalezisko w Sieradzy

  • 23.05.2022, 12:53
  • Źródło: KMP Tarnów
Nietypowe znalezisko w Sieradzy

Mauser w Sieradzy

Nietypowe znalezisko podczas prac budowlanych w Sieradzy. Metalowy element broni palnej z czasów I wojny światowej został wykopany koparką na jednej z prywatnych posesji. Został on zabezpieczony do prowadzonego postępowania przez policjantów Żabna. 

W sobotę (21.05) około południa mieszkaniec Sieradzy k/ Żabna poinformował policjantów o wykopaniu z ziemi podczas prac budowlanych metalowego elementu wyglądem przypominającego lufę karabinu. Na miejsce zostali zadysponowani policjanci z Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej w Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Podczas sprawdzenia określili oni to znalezisko, jako metalowe elementy karabinka Mauser pochodzącego z czasów I wojny światowej. Karabin pozbawiony drewnianych okładzin z mocno skorodowaną lufą, przyrządami celowniczymi został zabezpieczony przez policjantów do wszczętego właśnie postępowania. 

W ramach prowadzonych czynności prokurator nadzorujący, podejmie decyzję o ewentualnym przekazaniu znaleziska do muzeum lub jego utylizacji.

Źródło: KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe