Za nami Tour de Powiśle Dąbrowskie

  • 23.05.2022, 10:46
  • Zbigniew Filar
za-nami-tou-de-powisle-dabrowskie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prawie 300 osób, zamiast leniwie spędzać niedzielę, postanowiło wsiądź na rower i wziąć udział w Tour de Powiśle Dąbrowskie. Takie ściganie na terenie Dąbrowy Tarnowskiej odbywa sie już po raz szósty, a organizuje go lokalna jednostka strzelecka.

- Wpadliśmy na taki pomysł, żeby zorganizować wyścig rowerowy, żeby ludzie zobaczyli jak wygląda taki szybki wyścig oraz żeby sami sie przejechali, troszeczkę pościgali się – wyjaśniał chor.Tomasz Żyguła, organizator wydarzenia.

Na starcie pojawiło się wielu miłośników jazdy na rowerze.

- Dla mnie to ogólnie pierwszy wyścig w życiu. Zacząłem jazdę na szosie po czterdziestce, czyli dwa lata temu i tak mnie to wciągnęło, że jakiś progres widzę i pora się sprawdzić – wyjaśniał jeden z uczestników Tour de Powiśle Dąbrowskie.

- Dla nas rower to jest po prostu odskocznia. Lubimy się utyrać, umęczyć. A tu przyjeżdżamy, żeby sprawdzić swoje siły, poznać nowych ludzi, spotkać się z tymi, których się spotkało wcześniej – dodawała inna uczestniczka.

- Z kolegami z Bochni byliśmy tutaj tydzień temu na taką lekką objazdówkę. My jesteśmy nauczeni do jazdy po pagórkach, trasa jest raczej dość płaska – myślę, że będzie szybko – wyjaśniał amator sportów rowerowych.

Tour de Powiśle Dąbrowskie w swoim założeniu ma oprócz sportowych zmagań pokazywać też piękno Dąbrowszczyzny. Tegoroczny wyścig zaplanowano nieco inaczej niż poprzednie pięć edycji.Troszeczkę skróciliśmy sobie. Szosa leci przez Nieczajną, Luszowice, Lipiny i spowrotem do Dąbrowy robiąc trzy kółeczka. Kobiety na szosie robią dwa kółka, a rowery inne, czyli tzw. turystyczne jadą troszeczkę dalej, bo jeszcze do Żdżar zawitają, później wracają do Luszowic i jadą tę samą trasę co rowery szosowe – wyjaśniał organizator Tour de Powiśle.

Wyścig był okazją do sprawdzenia swoich sił nie tylko przez dorosłych, ale też najmłodsi amatorzy jazdy na rowerze mogli wziąć w nim udział.

- Kolarstwo to moja pasja i są zawody to jadę w weekend, bo mam czas - mówiła młoda zawodniczka. 

- Przyjechałam tutaj, żeby się sprawdzić, jak będę jeździła - podkreślała inna uczestniczka. 

- Ja od zawsze chciałem być kolarzem i jeździć w wyścigach, bo mój tata jeździ amatorsko z kolegami i zawsze chciałem jeździć tak jak on - wyjaśniał młody amator kolarstwa. 

- Startują zarówno dzieci niezszerzone jak i dwie szkółki rowerowe, które do nas zawitały. Z naszej Dąbrowy Tarnowskiej jedzie 10 osób, reszta to przyjezdni z całej małopolski i nie tylko - tłumaczył chor. Tomasz Żyguła. 

Dodajmy, że na uczestników wydarzenia czekały pamiątkowe medale.

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe