Wojsko Polskie rekrutuje do nowego rodzaju służby. Z tej okazji mundurowi z Tarnowa zapraszają na spotkanie w centrum miasta. Będą atrakcje [ZAPOWIEDŹ]

  • 20.05.2022, 12:54
  • Wioletta Zarębska
wojsko-polskie-rekrutuje-do-nowego-rodzaju-sluzby-z-tej-okazji-mundurowi-z-tarnowa-zapraszaja-na-spotkanie-w-centrum-miasta-beda-atrakcje-zapowiedz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rusza nowa formy pracy w armii. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa to propozycja dla osób, które chcą sprawdzić, czy mundur jest dla nich. Według założeń ten rodzaj służby ma trwać rok czasu, jednak kandydat pierwsza decyzję o tym, czy zamierza kontynuować swoją karierę w wojsku będzie musiał podjąć po miesiącu.

- Dajemy możliwość, żeby ten ochotnik kandydat na tym szkoleniu 28-dniowym zobaczył, sprawdził, podjął decyzję i po 11 miesiącach, po dalszym szkoleniu już ostatecznie podjął tę decyzję czy chce zostać żołnierzem zawodowym, czy chce iść w tym kierunku, czy chce zasilić szerokie grono żołnierzy obrony terytorialnej, być może nie wybierze żadnej z tych opcji, więc trzecią opcją jest rezerwa aktywna - wyjaśniał por. Paweł Badoń, rzecznik prasowy Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie. 

- Jest to takie pierwszy etap do tego, żeby zwiększyć ilość sił zbrojnych. Do 2023 roku przewidujemy zwiększenie armii do 300 tysięcy żołnierzy - podkreślał ppłk Andrzej Korytko, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie. 

Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą rekrutację i trafią w szeregi armii w ramach dobrowolej zasadniczej służby wojskowej najpierw przejdą szkolenie podstawowe. - Jeżeli chodzi o szkolenie podstawowe to będzie ono odbywało się w jednostkach wojskowych, w centrach szkolenia. Tutaj jeżeli chodzi o szkolenia w pierwszym etapie to będzie troszkę teorii, a potem – jak teoria wejdzie nam w nawyk, to będą różnego rodzaju szkolenia poligonowe, szkolenia strzeleckie – oczywiście z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa - tłumaczył por. Paweł Badoń. 

Wojsko Polskie kandydatów kusi stabilną formą zatrudnienia, możliwościami rozwoju oraz wynagrodzeniem, które od pierwszego dnia służby będzie wynosić 4 560 złotych. Rekrutacja do nowej formy pracy w armii rusza w sobotę 21 maja. Wtedy w całym kraju odbędą się pikniki wojskowe. Z kolei w Tarnowie stanie Mobilny Punkt Rekrutacyjny.

- Mobilny Punkt Rekrutacyjny będzie wystawiony w Tarnowie na placu Kazimierza od godziny 11:00 do 18:00. Organizuje go Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie przy pomocy Związku Strzeleckiego z Tarnowa – przyjdą panowie ubrani w mundury, będzie broń, będą manekiny, będzie możliwość wypróbowania swoich sił przy pomocy przedmedycznej. Wydarzenie odbędzie się również przy współudziale Zespołu Szkół Licealnych i technicznych z Wojnicza oraz XVI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie - zapowiadał ppłk Andrzej Korytko, szef WCR w Tarnowie. 

Aby zostać żołnierzem trzeba mieć ukończone 18 lat, obywatelstwo polskie, przedstawić dokument o niekaralności, mieć zdolności fizyczne i psychiczne do pełnienia służby wojskowej oraz nieposzlakowaną opinię.

Dodajmy, że w ostatnim czasie Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie odnotowuje zwiększone zainteresowanie kandydatów, którzy ubiegają się o pracę w armii.

Przypomnijmy, że do końca tego roku na ternie miasta ma zostać utworzony 113. batalion lekkiej piechoty, którego siedzibą będzie budynek przy ul. Kochanowskiego w Tarnowie.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe