Uroczyste otwarcie odnowionych pomieszczeń w budynku komunalnym w Białej

  • 19.05.2022, 15:23
  • Gabriela Kudła
remont-pomieszczen-w-domu-kultury-w-bialej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Odnowione korytarze, schody i zaplecze kuchenne, wymieniona stolarka okienna i ogrzewanie, to tylko część prac, które zostały wykonane podczas remonty w budynku komunalnym przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej. Pomieszczenia dzięki temu zyskały nowoczesne i praktyczne wnętrza i przeznaczone zostaną na działalność kulturalną mieszkańców.

 - Jesteśmy w najmniejszej miejscowości gminy Tarnów, miejscowości Biała, która co prawda jest geograficznie taką wyspą troszeczkę, nie graniczy bezpośrednio z miejscowościami naszej gminy, natomiast mieszkańcy czują się bardzo związani z gminą Tarnów, mają tutaj swoją tożsamość, czują się bardzo dobrze na wsi, swojej wsi, małej wsi. Miejscowość Biała nie ma szkoły, ponieważ jest stosunkowo mało dzieci, natomiast głównym miejscem to jest to centrum, przy którym jesteśmy. To jest przede wszystkim remiza strażacka, dom kultury, przedszkole oraz kaplica - mówił wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł. 

Wyremontowane pomieszczenia w budynku w samym sercu miejscowości będą służyć lokalnej społeczności. Cieszy się też Koło Gospodyń Wiejskich, którego prezes uważa, że remont był bardzo potrzebny. 

 - Korzystałyśmy właśnie teraz i wcześniej na jedną uroczystość też już skorzystałyśmy. Kuchnia jest wyremontowana bardzo nowocześnie, jest nowoczesny sprzęt, który naprawdę ułatwia pracę w kuchni. Było to bardzo potrzebne bez tych podstaw ciężko pracować w kuchni, a przy organizacji jakiejś większej imprezy jednak porządny sprzęt jest potrzebny - dodała Agata Trojanowska, prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Białej. 

Remont nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Bardzo się cieszę, że dziś w tak piękne popołudnie majowe możemy się tutaj spotkać wspólnie z mieszkańcami miejscowości Biała. Mamy reprezentacje koła gospodyń wiejskich, reprezentacje klubu seniora, jest najmłodsze pokolenie, czyli przedszkolacy, są samorządowcy. Dzisiaj świętujemy, ponieważ powstał nie nowy obiekt a wyremontowana świetlica za środki z ministerstwa. Dzisiaj panie celebrują to święto, pokażą nam miejsce, które mają, ale pewnie zasmakujemy ich potraw, które przyrządziły - dodała Anna Pieczarka, poseł na Sejm RP. 

Oficjalnemu oddaniu do użytku odnowionych  pomieszczeń w budynku komunalnym w Białej towarzyszyła część artystyczna przygotowana przez najmłodszych mieszkańców miejscowości, czyli przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola pod opieką dyrektor Kingi Nowak. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe