Świebodzin. Tarnowscy policjanci zatrzymali pijanego woźnice

  • 18.05.2022, 23:22 (aktualizacja 18.05.2022, 23:25)
  • KMP Tarnów
Świebodzin. Tarnowscy policjanci zatrzymali pijanego woźnice

W poniedziałek rano policjanci tarnowskiej drogówki prowadzili w terenie akcję STOP - Probierz. To cykliczne działania mające na celu eliminowanie nietrzeźwych użytkowników dróg. Skierowane są nie tylko do kierowców pojazdów mechanicznych, ale także rowerzystów i pozostałych uczestników ruchu.

W ramach poniedziałkowego STOP – Probierza pracujący na terenie gminy Pleśna jeden z policyjnych patroli skontrolował trzeźwość kierowcy furmanki, który kilka minut po godzinie 10.00 poruszał się drogą publiczną przez miejscowość Świebodzin.

Tuż przed badaniem rolnik powożący wozem zaprzężonym w konia zarzekał się, że jest trzeźwy, bo nic nie spożywał. Niestety przeprowadzone badanie nie potwierdziło jego słów. 44-latek wydmuchał prawie promil alkoholu i dopiero wtedy przypomniał sobie, że poprzedniego dnia pił jednak wysokoprocentowy alkohol.

Za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze będzie musiał ponieść prawne konsekwencje. Odpowie za jazdę pojazdem nie mechanicznym w stanie nietrzeźwości , za co grozi kara grzywny. Wkrótce do sądu wpłynie wniosek o ukaranie mężczyzny.

Dodajmy, że podczas poniedziałkowej akcji tarnowscy policjanci zatrzymali jeszcze siedmiu innych nietrzeźwych kierowców. „Rekordzista” na rowerze miał w organizmie 2,5 promila.

KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe