Sytuacja migracyjna w powiecie tarnowskim

  • 17.05.2022, 10:40
  • Źródło: Straż Graniczna KOSG w Tarnowie
Sytuacja migracyjna w powiecie tarnowskim Straż Graniczna KOSG w Tarnowie
Sytuacja migracyjna oraz pomoc osobom ewakuowanym z Ukrainy były tematami spotkania roboczego Starosty Tarnowskiego z Komendantem Placówki Straży Granicznej w Tarnowie.

Podczas spotkania, Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Wicestarosta Jacek Hudyma omówili wraz z Komendantem PSG w Tarnowie mjr. SG Pawłem Grabarkiem kwestie, dotyczące wpływu konfliktu zbrojnego na Ukrainie, na sytuację migracyjną w powiecie tarnowskim.

Szczegółowo poruszone zostały m.in. sprawy związane z kwaterowaniem cudzoziemców w ramach lokali prywatnych, jak i miejsc pobytu zbiorowego funkcjonujących na terenie powiatu. Omówiono również zasady działania systemu udzielania pomocy cudzoziemcom oraz osobom i podmiotom organizującym wsparcie dla obywateli Ukrainy. Doprecyzowane zostały także informacje na temat zadań i kompetencji poszczególnych szczebli samorządu terytorialnego we wskazanych obszarach działalności. Komendant Placówki SG w Tarnowie zwrócił uwagę na potencjalne zagrożenia, związane z pobytem ww. grupy cudzoziemców - głównie w obszarach dotyczących handlu ludźmi.

Spotkanie było również okazją do wręczenia Staroście nowego opracowania, dotyczącego Patrona Placówki Straży Granicznej w Tarnowie, Generała Józefa Gizy. W publikacji autorstwa dr. Tomasza Podgórskiego – „Generał Józef Giza w Listach i Dokumentach”, znalazła się aktualizacja związana m.in. z uroczystościami nadania imienia Placówce SG w Tarnowie - przedsięwzięcie to było objęte Patronatem Honorowym Starosty Tarnowskiego.

Źródło: Straż Graniczna KOSG w Tarnowie

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe