Edukacja do mądrości – współczesne wyzwania edukacji klasycznej

  • 16.05.2022, 11:37
  • Zbigniew Filar
Edukacja do mądrości – współczesne wyzwania edukacji klasycznej

W edukacji klasycznej chodzi nie tyle o to, aby przygotować człowieka do zawodu, ale aby rozwinąć go wewnętrznie, by po prostu stał się mądry. 23 maja 2022 roku w formie on-line Ośrodek w Tarnowie organizuje konferencję, podczas której eksperci pogłębią temat edukacji klasycznej.

 

Ideą konferencji jest przedstawienie możliwości założeń edukacji klasycznej we współczesnej szkole. Program konferencji wpisuje się również w kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 m.in.: wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro, kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie oraz działanie na rzecz udostępnienia kanonu edukacji klasycznej. Konferencja będzie obejmowała część teoretyczną, praktyczną i panel dyskusyjny. Prowadzący z Uniwersytetu Śląskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, przedstawią w aspekcie praktycznym możliwość realizacji założeń edukacji klasycznej we współczesnej szkole. Całość dopełni panel dyskusyjny pt. Edukacja klasyczna wobec wyzwań współczesnej szkoły” z udziałem prowadzących. Konferencja została objęta honorowym patronatem Witolda Kozłowskiego – Marszałka Województwa Małopolskiego, Barbary Nowak – Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz patronatem medialnym Telewizji Tarnowska.tv.

 

Program konferencji i zapisy na stronie: https://mcdn.edu.pl/tarnow/edukacja-do-madrosci-wspolczesne-wyzwania-edukacji-klasycznej/

 

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe