Tarnowska uczelnia świętuje 24-lecie istnienia. Z tej okazji zaprasza na szereg wydarzeń [ZAPOWIEDŹ]

  • 11.05.2022, 15:39
  • Wioletta Zarębska
tarnowska-uczelnia-swietuje-24-lecie-istnienia-z-tej-okazji-zaprasza-na-szereg-wydarzen-zapowiedz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powstała jako Wyższa Szkoła Zawodowa, później rozwinęła się jako Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, a teraz stała się Akademią Nauk Stosowanych. Największa Tarnowska uczelnia powstała 24 lata temu a teraz będzie świętować urodziny. Z tej okazji przygotowano wiele wydarzeń, których adresatami są nie tylko pracownicy i studenci, ale wszyscy mieszkańcy miasta i regionu.

- Zapraszamy wszystkich np. na promocję książki pana dra Smoły. Wydawałoby się, że postać jednego z największych burmistrzów naszego miasta została przebadana pod każdym kątem jednakoż nie do końca jest to prawda, pan doktor dokonał kilku odkryć, które może nie zmieniają obrazu dokonań burmistrza Rogoyskiego, ale rzucają trochę nowego światła na tę postać i warto posłuchać człowieka, który o tejże postaci wie bardzo dużo - polecał Piotr Kopa, rzecznik prasowy ANS w Tarnowie. 

To tylko jedna z propozycji przygotowanych przez Akademię Nauk Stosowanych w Tarnowie. Uczelnia na swoje urodziny zaprasza między 16-22 maja. W tym czasie odbędzie się szereg wydarzeń, a wśród nich wykłady i konferencje naukowe, ale też zmagania sportowe i komputerowe.

- Kulminacja obchodów to 20 maja, piątek. Wtedy odbędzie się uroczyste posiedzenie senatu, będzie wystąpienie pani rektor, wystąpienie przewodniczącej samorządu studenckiego, przewodniczącego rady uczelni i niezwykle ciekawie zapowiadający się wykład prof. Czesława Nowaka, który będzie opowiadał o akademii właśnie i zada pytanie i może nawet na nie odpowie "A co jeśli Jan Zamoyski maił rację?" - taki jest frapująco brzmiący tytuł tego wykładu - dodawał rzecznik prasowy tarnowskiej uczelni. 

Warto wspomnieć, że ANS świętowanie zaczęła już 10 maja Tarnowskimi Dniami Elektryki.

Szczegółowy program obchodów na najbliższe dni można znaleźć na stronie tarnowskiej uczelni.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe