Ryglice. Wernisaż wystawy Justyny Nizińskiej

  • 10.05.2022, 10:40
  • um Ryglice
Ryglice. Wernisaż wystawy Justyny Nizińskiej

W sobotę 7 maja 2022 r. w zabytkowym Spichlerzu Dworskim w Ryglicach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii artystycznej Justyny Nizińskiej pn. Barwy kobiecej duszy. Pierwsza prezentacja odbyła się w Monachium.

 

Sala wystawowa Spichlerza wypełniła się w tym dniu po brzegi. Przybyli bardzo licznie goście z okolicy, różnych miejsc w kraju i z Niemiec. Otwarcia wystawy dokonała Dyrektor CKPiT w Ryglicach Pani Teresa Lisak oraz Zastępca Burmistrza Ryglic Pan Krzysztof Kukułka. Nie zabrakło gratulacji i podziękowań dla samej artystki ze strony przybyłych gości.

 

Pochodząca z Szynwałdu Pani Justyna Nizińska, która obecnie mieszka i tworzy w Monachium, zaprezentowała niezwykłe fotografie ukazujące świat wewnętrzny kobiety, jej troski, radości, przeżycia, refleksje. Warto dodać, że niektóre prace zostały wykonane w pomieszczeniach ryglickiego Spichlerza.

Wernisaż został uświetniony koncertem utworów Fryderyka Chopina a w odwiedzaniu wystawy towarzyszyła muzyka profesjonalnego DJ-a.

Organizatorem wystawy jest Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Prace można oglądać do 29 maja od poniedziałku do piątku w godzinach 15:30-17:30, a także w godzinach pracy CKPiT w Ryglicach po wcześniejszym zgłoszeniu pod numer telefonu: 14 6541 083. Wstęp jest bezpłatny. Można też spotkać się z samą artystką, która będzie do dyspozycji w Spichlerzu w środę 11 maja w godzinach 13.00-15.00.

Serdecznie zapraszam do zwiedzania wystawy.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

um Ryglice

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe