„Gwałt to zbrodnia wojenna!” Protest przed konsulatem Rosji w Krakowie

  • 08.05.2022, 22:54
  • TVN24/x-news
„Gwałt to zbrodnia wojenna!” Protest przed konsulatem Rosji w Krakowie
Kraków. Przed konsulatem Rosji w Krakowie odbył się protest przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę pod hasłem „Gwałt to zbrodnia wojenna!”. Uczestniczki protestu stały w milczeniu, z workami na głowach i ze związanymi rękami. Ich ciała i bielizna zostały umazane czerwoną farbą, symbolizującą krew ofiar przemocy rosyjskich żołnierzy. Organizatorem protestu był Ogólnopolski Strajk Kobiet.

- W trakcie wojny w Ukrainie rosyjskie wojska gwałcą teraz nie tylko kobiety, gwałcą również chłopców. Ostatnio informowano o trzech historiach chłopców, w tym 11-latka gwałconego na oczach matki. Gwałcą kobiety na oczach mężów, dzieci, przez wiele dni, w strasznych warunkach - podkreśliła Aleksandra Tomaszewska, organizatorka protestu z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

 

- Jestem tu dlatego, ponieważ dzieją się straszne rzeczy na Ukrainie, w Buczy. Może niektórzy nie zdają sprawy, ale tam dochodzi do masowych gwałtów na kobietach, dzieciach i w ogóle ludziach, dlatego nie możemy tylko stać i nic nie robić. Musimy krzyczeć, żeby wszyscy o tym wiedzieli - powiedziała jedna z Ukrainek, które wzięły udział w proteście.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe