Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Szczucinie

  • 08.05.2022, 16:25
  • Zbigniew Filar
powiatowe-obchody-dnia-strazaka-w-szczucinie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na co dzień ratują życie i mienie teraz przyszedł czas by im za to podziękować. Strażacy, bo o nich mowa mają swoje święto początkiem maja w dniu wspomnienia św. Floriana. Z tej okazji zorganizowano Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Szczucinie.

- To jest bardzo ważna uroczystość, to jest świętowanie strażaków Państwowej Straży Pożarnej, strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych. Tak naprawdę to jest jedno święto w roku kiedy możemy się spotkać, możemy poświętować i podsumować całą działalność naszego roku, ponieważ z reguły to spotykamy się przy akcjach ratowniczo-gaśniczych, często przy ćwiczeniach – daj Boże żeby to były tylko ćwiczenia. Tak jak widzimy, tych zdarzeń jest bardzo dużo i ta współpraca pomiędzy strażami ochotniczymi i PSP musi być a dziś to jest podsumowanie tej działalności i świętowanie – wyjaśniał st. bryg. Mariusz Łaciak, zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

- Mamy okazję, żeby podziękować za ich pracę za ich służbę za wszystko co robią dla mieszkańców powiatu, dla ich bezpieczeństwa – podkreślał Lesław Wieczorek, starosta dąbrowski.

- Kolejny raz gmina Szczucin przygotowywała obchody Dnia Strażaka. Rozpoczęliśmy oczywiście Mszą Świętą w kościele parafialnym u ks. Kapelana Zygmunta Warzechy, który jednocześnie obchodził jubileusz 40-lecia swojej pracy kapłańskiej - mówił Tomasz Bełzowski, zastępca burmistrza miasta i gminy Szczucin. 

Po Mszy Świętej przemaszerowano na Plac Targowy, gdzie miała miejsce oficjalna część wydarzenia. Był uroczysty apel, awanse, odznaczenia i przemówienia zaproszonych gości. Wśród nich byli parlamentarzyści z regionu.

- Co roku każdego maja jak rozpoczyna się święto św. Floriana jako patrona strażaków to cała brać strażacka, jak również samorządowcy, rząd uroczyście obchodzą to święto – mówił poseł Wiesław Krajewski.

- Druhny i druhowie obchodzą swoje święto, dzisiaj celebrujemy je na szczeblu powiatowym w powiecie dąbrowskim. Bardzo dużo strażaków, dużo jednostek OSP i to taki dzień, żeby powiedzieć wielkie słowo dziękuję i żeby świętować – dodawała posłanka Anna Pieczarka.

W wydarzeniu dział wzięli też mieszkańcy Szczucina i powiatu dąbrowskiego.

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe