Piraci drogowi zmorą mieszkańców Zamkowej. "Nikt obcy tu nie jeździ"

  • 30.08.2018, 10:52 (aktualizacja 30.08.2018, 11:20)
  • Wioletta Zarębska
tar-2018-08-29-piraci-drogowi-na-zamkowejcon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mieszkańcy ul. Zamkowej obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Żalą się, że na prostym odcinku drogi kilka metrów od ich domów kierowcy notorycznie przekraczają prędkość.

Mieszkańcy ul. Zamkowej postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, by na ich osiedle powróciły progi zwalniające, które zlikwidowano kilka lat temu. Według nich to rozwiązałoby problem. Rada osiedla w tym celu zebrała około 100 podpisów, to jednak nie pomogło. Zarząd Dróg i Komunikacji odmówił montażu progów.

Dlatego mieszkańcy postanowili w inny sposób zadbać o bezpieczeństwo, spokój i ciszę w okolicy ich domów. Kiedy pojawiają się pędzące samochody – dzwonią na policję.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
znawca
znawca 01.09.2018, 21:36
Ponad to na osiedlu mieszkają ludzie którzy kompletnie łamią prawo np. Pan x z zawodu policjant więc stróż prawa powinien przestrzegać prawa a ten jedzie pod prąd po ul. Obozową ( przecznica Zamkowej )
a o nadmiernej prędkości nie wspomnę
Szczerze mieszkanka
Szczerze mieszkanka 31.08.2018, 09:02
Twierdząc, że "nikt obcy tu nie jezdzi" ktoś jest w błędzie. Na ulicy Zamkowej jeździ dużo obcych aut które znacznie przekraczają prędkość. Były kiedyś progi ale nie było to dobrym rozwiązaniem. Wydaje się, że jedna mieszkanka powinna zająć się swoim życiem a nie zganianiem winy na mieszkańców i utrudnianiem im życia. Mam nadzieję, że ludzie którzy zobaczą ten artykuł zwolnią i nie będzie już problemów które każde osiedle ma.
mieszkaniec
mieszkaniec 30.08.2018, 21:00
jestem mieszkancem, i uwazam ze ograniczenie predkosci na zamkowej powinno zostac podwyzszone do przynajmniej 40km/h. jadac 30km/h to jest dramat.
J.
J. 30.08.2018, 16:48
A ponadto jadący z góry ul Zamkowej w kierunku centrum nie ustępują kierowcom wyjeżdżającym z ul. Zuchów i na innych ulicach tego osiedla również, nie ma znaków więc obowiązuje reguła prawej ręki
Stały mieszkaniec
Stały mieszkaniec 31.08.2018, 11:09
Tak, z tym ustępowaniem pierwszeństwa to jest dramat. Całe osiedle jest w strefie czyli zasada prawej ręki a wiele kierowców jeździ jaka święte krowy. Szczególnie na KTA które jadą objazdem w kierunki parku Sanguszków. Wyjeżdżam z Lotniczej na Aleję Tarnowskie i zdążą się to notorycznie.
Uważam też że powinno być ograniczenie do 40 km/h
kierowca
kierowca 31.08.2018, 10:32
brawo .... też TO zauważyłem a jak kiedyś zwróciłem uwagę rowerzyście który wspólnie z kilkuletnią dziewczynką (na drugim rowerze) jechał ul. Zamkową i nie ustąpił pierwszeństwa to .... oburzył się i stwierdził, że jedzie przecież ulicą GŁÓWNĄ .... ludzie nauczcie się przepisów ruchu drogowego bo później będziecie swoich bliskich odwiedzać w szpitalu albo na cmentarzu !!!

Pozostałe