Trwa remont ul. Piłsudskiego w Tarnowie

  • 05.05.2022, 11:36
  • Źródło: UMT
Trwa remont ul. Piłsudskiego w Tarnowie Fot. UMT
Rozpoczął się remont ulicy Piłsudskiego na odcinku od ul. Mickiewicza do Kopernika. Prace będą prowadzone przy połówkowym zamknięciu jezdni – przejazd zostanie utrzymany, nie będzie możliwości parkowania wzdłuż ulicy. Czasowo została wprowadzona nowa organizacja ruchu.

Prace rozpoczęły się na wschodniej części Piłsudskiego (wcześniej ze strony zachodniej wymontowano z miejsc parkingowych czujniki parkowania). Nawierzchnia zostanie przebudowana wraz z całą konstrukcją, z uwagi na uzgodnienia konserwatorskie będzie wykonana z kamienia naturalnego. Obecne krawężniki zostaną zastąpione nowymi, kamiennymi, przebrukowane będą zjazdy znajdujące się w obrębie pasa drogowego. Zamiast ażurowych płyt, na miejscach postojowych zostanie ułożona jasna kostka granitowa.

W drugim etapie ekipy przeniosą się na stronę zachodnią, by gruntownie przebudować jezdnię w miejscu, gdzie dotychczas był pas postojowy.

Po zakończeniu prac około miesiąca trzeba będzie poczekać na związanie spoin w nawierzchni jezdni, dopiero później zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu i droga zostanie w pełni dopuszczona do użytkowania.

Po wykonaniu podstawowych prac wdrożony zostanie projekt nasadzeń drzew, wykonawca zajmie się także odtworzeniem zieleńców i trawników.
Koszt prac to niespełna 1,5 mln zł.

Źródło: UMT

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe