3 Maja w Szczucinie!

  • 03.05.2022, 19:30
  • Gabriela Kudła
3-maja-w-szczucinie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Szczucin uroczyście obchodziła 231. Rocznice Uchwalenia Konstytucji. 3 majowe świętowanie rozpoczęto przy Kwaterze Pamięci Narodowej w centrum miasta, tam delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Następnie przemarszowano do parafialnego kościoła, gdzie odbyła się uroczysta msza św. w intencji ojczyzny i pokoju i na świecie. To wszystko w obecności licznie przybyłych mieszkańców.

 - Od początku samorządności, od 89. roku obchodzimy święto patriotyczne, bardzo uroczyście aby kolejnym pokoleniom pokazać i wskazać, aby pamiętać o tej naszej historii i aby budować na tym co minęło naszą przyszłość. W poprzednich latach związanych z pandemią było to w ograniczony sposób odbywane, przeważnie były składane wiązanki kwiatów, msze odbywały się za ojczyznę, ale były transmitowane, teraz kiedy jest już poluzowanie w pandemii odbywamy już w pełnym możliwym składzie pokazując nasze chóry, naszą orkiestrę, nasze dzieci, aby wszyscy zobaczyli, że są na tym terenie, zdobywają laury i również, żeby to co pokazują poszło szerzej w świat - mówił Tomasz Bełzowski, zastępca burmistrza Szczucina.

Uroczyste wydarzenie uświetniła część artystyczna uczniów i chórów ze szkoły podstawowej w Szczucinie pod kierunkiem Ilony Mach.

 - Już od 30 lat szkoła podstawowa w Szczucinie tą uroczystość przygotowuje, tak się akurat złożyło, że pod moim kierunkiem, ale to właśnie uczniowie wraz ze mną ze szkoły podstawowej przygotowali tę uroczystość i super udała się pogoda, wszyscy zachwyceni, wszyscy uśmiechnięci, także bardzo się cieszymy. To piękna patriotyczna uroczystość - dodała Ilona Mach, dyrygent chóru Clave de Sol.

Warto dodać, że obchody majowych świąt w  Gminie Szczucin oficjalnie rozpoczęły się już 1 maja 20-kilometrowym Rajdem Biało-Czerwonej pod patronatem Burmistrza Szczucina. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe