Gminne Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Woli Rzędzińskiej

  • 03.05.2022, 18:33
  • Wioletta Zarębska
gminne-obchody-swieta-narodowego-3-maja-w-woli-rzedzinskiej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Tarnów świętowała rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja! Uroczystości – jak co roku – zorganizowano w Woli Rzędzińskiej. Najpierw była Msza Święta w intencji Ojczyzny, później przemarsz na plac bohaterów Armii Krajowej, gdzie powitano organizatorów i zaproszonych gości. Następnie złożono kwiaty. W tej sposób oficjalnie uczczono majowe wydarzenia sprzed 231 lat.

- Nasi przodkowie 231 lat temu przygotowali ustawę zasadniczą, która była najnowocześniejsza w Europie, jedna z najnowocześniejszych w świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Obecnie systemy prawne opierają się na tejże konstytucji -podkreślał Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów.

- To jest jeden z elementów polskiej zbiorowej tożsamości, polskiej pamięci narodowej i my jako Powiat Tarnowski cieszymy się, że gmina Tarnów tak pięknie uczciła tę rocznicę, 231 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja, organizując taką piękną sportową majówkę – dodawał Tomasz Stelmach, członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

Po części oficjalnej na scenie pojawiła się polsko-ukraińska orkiestra kameralna, która wykonała nastrojowe utwory, później przyszedł czas sportowe zmagania.

- Dzisiaj niesamowita liczba uczestników przede wszystkim rajdu rowerowego, bo ponad 500 osób zapisanych na listach. Te osoby już teraz wystartowały, natomiast przekrój wiekowy jest naprawdę bardzo różny, od dzieciątka, które ma roczek poprzez najstarszą osobę 80+. Widziałam jak pan bardzo sukcesywnie pokonywał przeszkody na rowerze – opisywała Anna Pieczarka, poseł na Sejm RP.

Na starcie rajdu rowerowego pojawiło się przeszło pół tysiąca osób. Uczestnicy mieli do pokonania dystans około 15 kilometrów. Trasa prowadziła przez Wolę Rzędzińską i Jodłówkę Wałki. Dla wielu cyklistów był to dobry sposób na uczczenie majówki.

- Świętujemy 3 maja – opowiadała uczestniczka wydarzenia. - Na sportowo. My jesteśmy raczej aktywnymi ludźmi biegamy, pływamy, jeździmy na rowerze. Mamy rowery chcemy uczcić ten dzień aktywnie w miłej, fajnej atmosferze – dodawał jej mąż.

- Rzadko kiedy, ale robimy wycieczki rowerowe – mówił mieszkaniec Woli Rzędzińskiej.

Dodajmy, że w Woli Rzędzińskiej jak co roku pojawiło się wielu mieszkańców gminy i regionu, którzy wspólnie chcieli świętować majówkę.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe