Rozdawali flagi i uczyli patriotyzmu w przedszkolach i szkołach gminy Tarnów

  • 29.04.2022, 14:42
  • Gabriela Kudła
rozdawali-flagi-i-uczyli-patriotyzmu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przed nami bardzo ważne dla Polaków święta majowe. O to, aby wiedzę na ich temat przekazywać najmłodszym, dbają włodarze Gminy Tarnów oraz Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, którzy w ostatnim czasie odwiedzili podstawówki i przedszkola. Podczas spotkań z dziećmi rozmawiali o patriotyzmie i polskich symbolach narodowych.

 - Spotkanie się z najmłodszymi przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych tych klas najniższych jest dla nas bardzo cenne i ważne. Takie spotkania inspirują, jak widzimy tych młodych ludzi, dzieci, którzy tak garną się do flag i świętowania, celebrowania tych świąt, chcą słyszeć informacje o Polsce, o barwach narodowych, o godle, są grzeczne a przede wszystkim przygotowane. Przygotowane przez swoich rodziców, przez swoich wychowawców w szkole. Nasze uczestnictwo to jest podtrzymywanie tradycji i wspólne celebrowanie naszych świąt narodowych, aby już od najmłodszych lat dzieci mogły w tym uczestniczyć -mówił Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów. 

 - Bardzo jest to ważne wydarzenie, tym bardziej że mieliśmy dwuletnią przerwę. Nie mogliśmy wchodzić do szkoły, mieliśmy czasu Covida, lockdownu, a dzisiaj z największą przyjemnością możemy do najmłodszych przyjechać. Bardzo jestem zadowoloną świadomością tego najmłodszego pokolenia, mówię tutaj o przedszkolakach, o klasach I-III, których tak naprawdę można pytać i dzieci znają odpowiedzi. Pięknie mówią o naszych symbolach narodowych, pięknie wymieniają daty kiedy czcimy te symbole narodowe, a nawet ubiór niektórych dziewczynek - biało-czerwone barwy, czyli te nasze polskie wydaje mi się, że tym bardziej jest to ważne, że żyjemy w trudnych czasach niepokoju - dodała Anna Pieczarka.
 


Goście odwiedzili niemalże wszystkie szkoły i przedszkola, które znajdują się na terenie gminy Tarnów. My z naszą kamerą zaglądnęliśmy do placówek w Zgłobicach i Koszycach Wielkich, a w nich udało nam się porozmawiać z uczniami. 


Podczas spotkań z dziećmi, goście  zapraszali na obchody, które jak co roku organizowane są 3 maja w Gminie Tarnów. A wśród nich Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele w Woli Rzędzińskiej, Koncert Polsko-Ukraińskiej Orkiestry Kameralnej i rajd rowerowy. Ponadto w trakcie spotkania każdy  oprócz biało-czerwonej flagi otrzymał specjalny kupon, który w dniu święta upoważnia do wzięcia udziału w losowaniu, w którym do wygrania jest rower.

Gabriela Kudła

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe