Dąbrowa Tarnowska. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – finał eliminacji powiatowych

  • 12.04.2022, 16:13
  • KPP Dąbrowa Tarnowska
Dąbrowa Tarnowska. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym…
W ubiegły piątek (08.04 br.) odbył się finał powiatowych eliminacji XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Do walki o tytuł mistrzów powiatu dąbrowskiego stanęło 11 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe w dwóch grupach wiekowych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – pozostali uczniowie.

Od wielu lat ogólnopolski turniej wiedzy o bezpieczeństwie  w ruchu drogowym cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i wychowawców. Bardzo duży wkład w tegoroczną jego organizację mieli policjanci Referatu Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji dąbrowskiej komendy, którzy wspólnie z ratownikami medycznymi oraz dyrekcją szkoły, w której odbywał się turniej pomagali w przygotowaniach do zawodów.

Tegoroczne eliminacje  powiatowe odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej. Podczas turnieju uczestnicy rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego oraz przystąpili do konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy uczniowie, którzy znaleźli się w finale turnieju na szczeblu powiatowym prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy, ich umiejętności oceniali policjanci Referatu Ruchu Drogowego wspólnie z przedstawicielami Ratownictwa Medycznego pełniąc rolę sędziów poszczególnych konkurencji.

W klasyfikacji I grupy wiekowej (10-12 lat) zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nieczajnej Górnej, natomiast w drugiej grupie wiekowej (pozostali uczniowie) Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów

KPP Dąbrowa Tarnowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe