Powiat dąbrowski pomaga mieszkańcom Bałty na Ukrainie

  • 12.04.2022, 16:03
  • Powiat Dąbrowski
Powiat dąbrowski pomaga mieszkańcom Bałty na Ukrainie
W obliczu wojny na Ukrainie nie jesteśmy obojętni na potrzeby mieszkańców tego kraju. Pomaga cała Polska i pomagają mieszkańcy powiatu dąbrowskiego. W piątek 8 kwietnia 2022 roku po stronie ukraińskiej, tuż przy granicy polsko – ukraińskiej, odbyło się przekazanie darów dla mieszkańców miasta Bałta na Ukrainie, w którym uczestniczyli: Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, Burmistrz Miasta Bałty Siergiej Mazur oraz Dyrektor Szpitala w Bałcie Kacmaza Roman Wasilowić.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej ofiarował bardzo potrzebną karetkę, która trafi do Bałckiego Wieloprofilowego Szpitala Miejskiego.
Instytucja ta otrzymała również samochód dostawczy, który został zakupiony z darowizn finansowych przekazanych przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, radnych Rady Powiatu Dąbrowskiego oraz Szkoły Podstawowej w Oleśnie.

Zarówno karetka jak i samochód były zapakowane darami, które zbierało Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Zebrana żywność, materiały opatrunkowe, środki czystości, ubrania i wiele innych zostały przekazane przez mieszkańców naszego powiatu jak również dąbrowski szpital, pracowników Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespół Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu, Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkołę Podstawową w Zarzeczu Dużym, Szkołę Podstawową w Oleśnie, Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Oddział w Dąbrowie Tarnowskiej, Ochotniczą Straż Pożarną w Żdżarach, Ochotniczą Straż Pożarną w Radgoszczy, Ochotniczą Straż Pożarną w Luszowicach.

Powiat Dąbrowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe