Remont drogi pomiędzy Ładną, a Karwodrzą coraz bliżej końca. Przed tym jednak spore utrudnienia w ruchu

  • 12.04.2022, 15:35
  • Gabriela Kudła
remont-drogi-ladna-karwodrza.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prawie 30-milionowa inwestycja Powiatu Tarnowskiego jest już w trakcie zaawansowanych robót na najważniejszych odcinkach. Oznacza to, że planowane prace idą zgodnie z przewidywanym harmonogramem i prawdopodobnie jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli jeździć w pełni wyremontowaną trasą pomiędzy Ładną a Karwodrzą.

 - Zmierzamy do końca z inwestycją pod nazwą "Rozbudowa Drogi Powiatowej 1376k na odcinku Ładna-Karwodrza. W ramach tej inwestycji, która została rozpoczęta 2017 roku powstały już: rondo w miejscowości Skrzyszów, tak zwane obejście kościoła parafialnego w Skrzyszowie i oprócz tego teraz już realizujemy dalsze odcinki, czyli odcinek w Ładnej do ronda w Skrzyszowie oraz odcinek od ronda, aż do Karwodrzy do drogi wojewódzkiej nr 977 - mówił Stanisław Pyzdek, Powiatowy Zarząd Dróg w Tarnowie. 

Przebudowa dwóch mostów: w Skrzyszowie i Łękawicy skróci bezpośrednie połączenie drogi krajowej nr 94 z drogą wojewódzką nr 977. Do tej pory przejeżdżać mogły tam tylko pojazdy z maksymalną masą do 10 ton. Ponadto droga zyska całkiem nowy standard. 

 - W ramach tych inwestycji przebudowaliśmy także szereg przepustów drogowych. Niektóre przepusty drogowe dobudowaliśmy, wybudowaliśmy dużo ciągów pieszych. Wykonane zostanie nowe oznakowanie pionowe, oraz będzie wprowadzone nowe oznakowane poziome i nowa organizacja ruchu na tej drodze. W największych skupiskach pieszych tam, gdzie jest dużo tych pieszych będą dobudowane nowe chodniki. Jest to miejscowość Karwodrza, Skrzyszów - co już zostało zakończone i w miejscowości Łękawica i Trzemesna teraz też pracę przy chodnikach trwają - dodał Stanisław Pyzdek. 


W najbliższych dniach na remontowanej drodze powiatowej  przewidziane są dodatkowe utrudnienia związane z wykonywaniem nawierzchni bitumicznej na całej szerokości drogi. Problem z przejazdem pojawi się wówczas w miejscowości Trzemesna i Łękawica. Zasadnicze roboty na drodze od Ładnej do Karwdorzy planowo mają zakończyć się w czerwcu. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe