Ekspozytory materiałów drukowanych, w które warto zainwestować

  • 27.08.2018, 10:22
  • Artykuł przygotowany w oparciu o treść strony internetowej WIST, producenta stojaków na gazety
Ekspozytory materiałów drukowanych, w które warto zainwestować
Przedsiębiorstwo, które nie inwestuje dzisiaj w reklamę, ma raczej małe szanse na przetrwanie.

W obliczu tak ogromnej konkurencji wydaje się koniecznym, by realizować całościową strategię promocyjną, której celem jest przede wszystkim wyróżnienie się na tle konkurencji. Takie działania w długim efekcie sprawdzą się świetnie, jeśli pod uwagę weźmiemy wpływ promocji na zainteresowanie potencjalnych klientów i wywołanie u nich potrzeby zakupowej. Jednym ze skutecznych narzędzi są materiały drukowane i z całą pewnością należy w nie inwestować. Nie wystarczy jednak stworzyć ulotek, katalogów, gazet firmowych oraz broszur. Aby spełniały swoją funkcję, trzeba je jeszcze właściwie wyeksponować. Przedstawiamy najlepsze ekspozytory, które sprawdzają się w różnych miejscach, w zależności od działalności firmy oraz rodzaju prowadzonej kampanii.


Ekspozytory w punktach sprzedaży
Inwestycja w ekspozytory w punktach sprzedaży to priorytet. Nie jest duża, bo stojak na gazety i ulotki czy standy reklamowe to wydatek maksymalnie kilkuset złotych. Cieszy natomiast fakt, że jest to koszt jednorazowy. Narzędzia tego rodzaju z całą pewnością posłużą przez długi czas i mogą być w różny sposób wykorzystywane.


Ustawia się je najczęściej tuż przed wejściem do obiektu handlowego bądź usługowego. Widać je również w strategicznych miejscach, na przykład tuż przy głównych przejściach w sklepie albo przy sklepowej kasie.


Ich główną zaletą jest to, że przy ich wykorzystaniu nie oferuje się klientom reklamy zbyt nachalnej. To sami odbiorcy decydują o tym, czy sięgnąć po ulotkę albo gazetkę. Stand reklamowy pełni zaś funkcję informacyjną. Na tzw. potykaczu można zamieszczać dowolne informacje, na przykład te o specjalnych promocjach cenowych.


Ekspozytory w siedzibie firmy
Materiały drukowane są też dostępne w siedzibach firm. Stojak na gazety ustawiony tuż przy portierni czy recepcji będzie zachęcał do sięgnięcia po ulotkę czy katalog. Skorzystają z tego klienci, ale też kontrahenci czy potencjalni partnerzy biznesowi. Ekspozytory, ustawiane w siedzibach firm wpływają na jej pozytywny wizerunek. Ważne tylko by same materiały drukowane na nich dostępne, pełniły funkcję informacyjną. Tylko wtedy zostaną docenione, ponieważ ich odbiorca będzie mógł zyskać rzetelną wiedzę w zakresie oferty, którą jest już przecież potencjalnie zainteresowany.


Ekspozytory na wydarzeniach specjalnych
Promocje działalności firmy prezentowana jest też bardzo często na różnego rodzaju konferencjach, kongresach, bankietach oraz targach. Na tego rodzaju wydarzeniach nie może zabraknąć ekspozytorów, na których zostaną ułożone materiały drukowane. Pamiętajmy jednak, że stojak na gazety w takich miejscach nie wystarczy. Najlepiej, by uzupełniał pracę hostessy, która będzie reprezentować firmę. Połączenie działań promocyjnych tylko wzmocni efekt ich działań. Odbiorcy, którzy nie lubią bezpośredniej rozmowy, sięgną po ulotkę, ale ci, którzy będą chcieli uzyskać szczegółowe informacje, wybiorą raczej kontakt z hostessą, która odpowie na ich wszystkie pytania.


Artykuł przygotowany w oparciu o treść strony internetowej WIST, producenta stojaków na gazety.

 

Artykuł przygotowany w oparciu o treść strony internetowej WIST, producenta stojaków na gazety

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe