Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie świętował jubileusz 110-lecia

  • 08.04.2022, 16:26
  • Gabriela Kudła
jubileusz-110-lecia-tarnowskiej-szkoly.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Uroczystą Galą Jubileuszową w Auli Wyższego Seminarium Duchownego poprzedzoną mszą św. w kościele Maksymiliana Kolbego zakończyły się obchody 110-lecia istnienia Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie.

  - My tak naprawdę mamy cały rok jubileuszowy, to jest taka wisienka na torcie (dzisiejsza gala jubileuszowa). Wydarzeń było co niemiara, począwszy od poloneza w Sali Lustrzanej, poprzez "rajd z Piłsudskim" na szlaku górskim, różne konkursy, warsztaty, dużo się działo tak szczerze mówiąc w naszej szkole przez cały ten rok. Natomiast dzisiaj już jesteśmy po uroczystej, jubileuszowej mszy, a teraz czeka nas gala jubileuszowa - mówiła Dorota Bargieł - Kurowska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie. 

Uroczystości jubileuszowe zgromadziły liczne grono oficjalnych gości, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników, absolwentów i przyjaciół szkoły. Dla części była także okazja do powrotu do wspomnień związanych z placówką. 

 - Dużo osób, jeśli chodzi o absolwentów potwierdziło swoje przybycie, także ja nie mogę się już doczekać, żeby spotkać swoich byłych uczniów, osoby, które już dużo wcześniej skończyły tę szkołę, jeszcze zanim zaczęłam tu pracować. Jestem bardzo dumna, że oni tak licznie tutaj przybędą,  i oczywiście też cieszę się ze spotkania nauczycieli, którzy są na emeryturze, to też będzie dla mnie takie dość mocne, emocjonalne przeżycie - mówiła Dorota Bargieł - Kurowska.

 - Przede wszystkim wielkie wydarzenie w życiu szkoły i całej społeczności szkolnej. Przyszedłem na tę uroczystość, na to spotkanie, aby pogratulować dorobku, ale i tego co związane jest z przyszłością. Przecież szkoła to myślenie właśnie do przodu, to myślenie co ja będę robił w przyszłości, jakim będę człowiekiem, jaki będę fachowcem w tym przypadku dobrze wiemy, że uczniowie, którzy wybierają edukacje w tym zespole szkół przygotowują się do zarządzania gospodarką, finansami. To jest jedna z najbardziej odpowiedzialnych części naszego codziennego, gospodarczego życia. Ale również ta część gastronomiczna rozwija się bardzo dobrze, bo przecież w warunkach wolnej polski, wolnej gospodarki turystyka rozwija się jak nigdy dotąd, a więc takie dwie branża, które są bardzo potrzebne lokalnej i regionalnej gospodarce - tłumaczył Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.


Podczas gali szkoła została odznaczona złotym medalem za zasługi dla Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej. Wyrazem tego odznaczenia jest udekorowanie sztandaru szkoły. 

 - Jeśli chodzi o szkołę, dla nas sprawą najistotniejszą są kwestie podejmowane w zakresie kształtowania postaw: obywatelskich, patriotycznych, między innymi poprzez organizowanie konkursów wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim, jak również uczestnictwo szkoły w ogólnopolskich konkursach organizowanych przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, bo uczniowie tej szkoły są również laureatami konkursów, które my organizujemy, też o Marszałku Piłsudskim, o generale Andersie, o bitwie w 1920 roku. W tych konkursach szkoła brała udział z bardzo dobrym skutkiem i również wystąpiła w naszych galach finałowych, które odbywały się w Warszawie - dodał płk rez. Alfred Kabata, prezes Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy RP. 

O tym, że Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych to wyjątkowa świadczą również wspomnienia absolwentów, którzy z nostalgią wracają do szkolnych czasów. 
 
 - Wspominam bardzo dobrze, byłem na kierunku gastronomicznym, gdzie od młodych lat tak naprawdę zawsze chciałem pracować w gastronomii. Szkoła dała mi możliwości rozwoju poprzez szkolenia, konkursy, różne wyjazdy.  Rozwinąłem swoje pasje i umiejętności, dzięki czemu teraz mogę pracować tam, gdzie zawsze chciałem i marzyłem. Wróciłbym do szkoły, tak szczerze mówiąc, bo było naprawdę super, te 4 lata wspominam bardzo dobrze - mówił Tomasz Wantuch, absolwent ZSEG w Tarnowie.

Gala Jubileuszowa uświetniona została uroczystym polonezem wykonanym przez uczniów. Oprócz tego, w trakcie wydarzenia nagrodzono laureatów konkursu wiedzy o Józefie Piłsudskim. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe