Zakliczyn. Rywalizowali na umiejętności i wiedzę z zakresu motoryzacji. Najlepsi pojadą reprezentować powiat tarnowski w województwie

  • 07.04.2022, 15:36
  • Wioletta Zarębska
zakliczyn-rywalizowali-na-umiejetnosci-i-wiedze-z-zakresu-motoryzacji-najlepsi-pojada-beda-reprezentowac-powiat-tarnowski-w-wojewodztwie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Młodzi kierowcy mogli pod czujnym okiem policjantów sprawdzić swoje umiejętności z zakresu motoryzacji i wiedzy z przepisów o ruchu drogowym. Wszystko to za sprawą turnieju motoryzacyjnego, którego etap powiatowy odbył się przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie. Udział w nim wzięło 18 uczniów zgrupowanych w sześć drużyn.

- To są najlepsi z najlepszych z danych szkół ponadpodstawowych. Są oceniani przez funkcjonariuszy ruchu drogowego, specjalistów w tej dziedzinie - wyjaśniał mł. asp. Marek Bachara z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie. 

- Dla tych uczniów, którzy biorą udział to myślę, że to jest ich pasja, zwłaszcza motocykle czy samochody - ich to cieszy. Cieszą się, że mogą brać udział w tym konkursie, w tych zawodach. Oczywiście nie każdy może brać udział, zanim ci uczniowie, którzy biorą udział w tym konkursie dotarli do tego momentu musieli przejść eliminacje szkolne i z tych szkolnych wybraliśmy najlepszych - tłumaczył Jacek Świderski, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie. 

W ramach etapu powiatowego zawodnicy mieli do pokonania szereg konkurencji.

- Młodzi uczestnicy ruchu drogowego sprawdzają się właśnie pod kątem m.in. przygotowania motoroweru do jazdy, do sezonu, przygotowania pojazdu do jazdy jak również udzielania pierwszej pomocy. Wszystko zapoczątkowaliśmy testami wiedzy sprawdzającymi umiejętności. Również jak widać za moimi plecami mamy konkurencje sprawnościowe - dodawał mł. asp. Marek Bachara z KMP w Tarnowie. 

Tutaj uczestnicy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami prowadząc samochód i jednoślad.  - Jechało się świetnie. Nie jest to jazda jak na moim motocyklu, który mam w domu, ale nie było najgorzej. Udało mi się wykręcić najlepszy czas, mam nadzieję, że nikt mnie nie pobije. Od 14 roku życia się jeździ, więc lubię motoryzację ogólnie. Ten tor nie jest najlżejszy, ale panowie policjanci mówili, że mógł być zawsze trudniejszy. Na pewno trzeba zapanować nad gazem, żeby nie wjechać gdzieś za szybko w któreś slalomy i to chyba tyle. Trzeba jechać z rozwagą, wiadomo – wyjaśniał Marcel, jeden z uczestników zawodów.

W trakcie zawodów obecni byli też przedstawiciele innych służb mundurowych.

- Bezpieczeństwo jest potrzebą każdego człowieka, więc również i my krzewimy to bezpieczeństwo wśród najmłodszych, wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Wystawiliśmy tu punk informacyjno-promocyjny w ramach tego punktu również młodzież oprócz tego, że dowie się jak wygląda służba wojskowa może pozyskać informacje na temat cały czas prowadzonej rekrutacji do służby wojskowej - mówił por. Paweł Badoń, rzecznik prasowy WKU w Tarnowie. 

Dodajmy, że na uczestników turnieju czekały dyplomy i puchary.

Pierwsze miejsce podczas powiatowych eliminacji zajęli gospodarze, czyli przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie, II miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, a ostatnie miejsce na podium przypadło uczniom z Zespołu Szkół im. Czesława Majorka w Ryglicach. Zwycięzcy będą reprezentować powiat tarnowski na szczeblu wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju motoryzacyjnego.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe