Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej ma nową, profesjonalną pracownię gastronomiczną

  • 06.04.2022, 17:17
  • Wioletta Zarębska
zespol-szkol-im-k-k-baczynskiego-w-dabrowie-tarnowskiej-ma-nowa-profesjonalna-pracownie-gastronomiczna.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nowoczesna i w pełni wyposażona – taka jest nowa pracownia gastronomiczna, która powstała przy Zespole Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzięki tej inwestycji uczniowie będą mogli kształcić się i szlifować swoje talenty w profesjonalnej kuchni.

- Mamy wszystko. Mamy zmywarkę, mamy piec konwekcyjno-parowy, świetnie wyposażone stanowiska, sprzęt elektroniczny od mikserów, malakserów, ekspres ciśnieniowy. Jest to ten sam sprzęt, na którym we wszystkich kuchniach. Mamy tutaj 5 stanowisk głównych podwójnych, czyli na 10 grup na raz – cieszyła się Anna Dudkiewicz, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uczniowie, którzy już mogli przygotowywać potrawy w nowej pracowni są z niej zadowoleni:

- Jest super, bardzo ładnie, podoba mi się. Cieszę się, że w końcu mamy swoją pracownię – mówiła Magda.

- Pomagałyśmy kucharzowi w przygotowaniu tego jedzenia, które można tutaj spróbować. Była polędwiczka, były pierogi, deserki różne były – opisywała Amelia.

- Uwielbiam gotować, to jest moja pasja, dlatego przyszłam na ten kierunek – podsumowywała Zuzia.

Otwarcie pracowni gastronomicznej w Zespole Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej świętowano oficjalnie. Najpierw były przemowy i podziękowania, a później wielkie smakowanie przygotowanych dań.

- Dzisiaj wielkie święto, jesteśmy bardzo radzi z tego powodu. Otwieramy pracownię gastronomiczną, pracownię, która spełnia wszystkie wymagania, jest bardzo nowoczesna. Koszt adaptacji i wyposażenia w sprzęt to jest ponad 800 tysięcy złotych – wyjaśniał Lesław Wieczorek, starosta dąbrowski.

- Założeniem początkowo było tylko powstanie pracowni gastronomicznej, potem dołożyliśmy jeszcze dodatkowe zadanie jako ośrodek egzaminacyjny i jeszcze dołożyliśmy następne zadanie, jako możliwość świadczenia usług gastronomicznych na zewnątrz – dodawał Robert Pantera, dyrektor Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

W wydarzeniu udział wzięło wielu samorządowców i zaproszonych gości. Wśród nich był wicemarszałek województwa małopolskiego.

- Nowa pracownia gastronomiczna w Zespole Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej to jest przykład jak symbioza z jednej strony władz powiatu dąbrowskiego, a z drugiej strony dyrekcji i grona pedagogicznego dobrze wpływa na przygotowanie bazy dla kształcenia zawodowego, zwłaszcza w tych kierunkach, które ciągle są potrzebne i które trzeba rozwijać – mówił Józef Gawron. Wicemarszałek województwa małopolskiego.

Dzięki pracowni gastronomicznej szkoła będzie mogła lepiej kształcić w zawodach technicznych i stać się konkurencyjną na rynku edukacyjnym. Zawód kucharza w dzisiejszych czasach staje się prestiżowy, a umiejętności nabyte w trakcie nauki w nowoczesnej i dobrze wyposażonej pracowni mogą przełoży się na to, że w przyszłości absolwenci szkoły znajdą pracę w renomowanych restauracjach.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe