Skrzyszów. Jako pierwsi w Polsce wzięli udział w międzynarodowym teście z kompetencji cyfrowych

  • 06.04.2022, 16:17
  • Wioletta Zarębska
skrzyszow-jako-pierwsi-w-polsce-wzieli-udzial-w-miedzynarodowym-tescie-z-kompetencji-cyfrowych.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
IT Fitness Test 2022 odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie. To pierwsza placówka w Polsce, w której sprawdzano kompetencje cyfrowe uczniów i nauczycieli. Taki sam test w kolejnych dniach będą wypełniać dzieci z innych szkół w Polsce, ale nie tylko. Sprawdzian z wiedzy cyfrowej realizowany jest we wszystkich krajach Grupy Wyszehradzkiej.

- To jest bardzo ważne wydarzenie, dlatego że podczas tego testu będziemy w stanie sprawdzić, jaki jest realny poziom kompetencji cyfrowych młodych ludzi, ale też nauczycieli, którzy z nimi na codzień pracują. Moim zdaniem to jest szczególnie ważne dlatego, że to nam pozwoli realnie kształtować te polityki na kolejne lata - mówił Janusz Cieszyński, sekretarz stanu do. cyfryzacji.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie test rozwiązała klasa 8 b. Sprawdzian trwał 45 minut, podczas odpowiadania na pytania uczniowie mogli korzystać z internetu.

- To jest ogromne wydarzenie dla nas, ponieważ znajdujemy się w szkole, która jest modelowa w powiecie, a teraz inaugurujemy tak wielkie wydarzenie. Dla nas to ogromne wyzwanie, wyróżnienie, ale też nobilitacja i wyzwanie do dalszej pracy - cieszył się Marcin Kiwior, wójt gminy Skrzyszów. 

- Test jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i szkół średnich. Mogą go wypełnić również nauczyciele i każdy z nas mógłby nawet wypełnić ten test. Test będzie sprawdzał, czy te pięć takich podstawowych dziedzin: internet, bezpieczeństwo w internecie, media społecznościowe, rozwiązywanie problemów. Właśnie ten test ma określić, na jakim poziomie nasza młodzież jest, na jakim poziomie młodzie ma opanowane te umiejętności cyfrowe - dodawał Robert Wadycki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie. 

Najlepiej test zdała jedna z uczennic uzyskując wynik na poziomie 80 % poprawnych odpowiedzi. Średnia z tego sprawdzianu to 66 %. Zdaniem organizatorów, to całkiem dobry wynik.

Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Skrzyszowie jest w gronie 22 placówek modelowych w województwie. Oznacza to, że w szkole realizowany jest program transformacji cyfrowej w ramach Małopolskiego Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kiwi
Kiwi 09.04.2022, 19:31
zdolne dzieciaki!!

Pozostałe